УКР
ENG
POL
BUL

Новини

Кіберзлочинність у Туреччині, порівняння з українським законодавством

Кіберзлочинність у правовій системі Туреччини. Відповідальність за кіберзлочини в Туреччині. Види злочинів. Порівняння з правовою системою України.
«Опубліковано 13.05.2024»

Чим можна формувати статутний капітал ТОВ

Формування статутного капіталу можливе трьома способами: грошовим (готівкові й безготівкові кошти); майновим (обладнання, цінні папери, нерухоме майно, майнові права на об'єкти інтелектуальної власності тощо); змішаним (грошовий в сукупності з майновим).
«Опубліковано 12.05.2024»

Вебінар "Електронний підпис одноразовим ідентифікатором"

Ви власник, директор, керівник підрозділу чи просто активний працівник, що бажає бути ев\фективним та зробити ефективною свою компанію, що надає медичні послуги, послуги з маркетингу, СММ, фотографування, ремонтів тощо і оформлюєте замовлення від клієнтів при зустрічі чи дистанційно?
«Опубліковано 01.05.2024»

Як перевірити сертифікат якості, виданий лабораторією SGS?

Що таке сертифікат SGS. Для чого він потрібен. Як перевірити сертифікат SGS.
«Опубліковано 30.04.2024»

Переддоговірні документи в зовнішньоекономічній діяльності

У переддоговірний період зазвичай складається проєкт договору купівлі-продажу у якому враховується фактична домовленість, досягнута сторонами. Проєкт контракту складає з однієї зі сторін та ретельно вивчається іншою. Узгодження умов ведеться доти, доки не буде досягнуто домовленості за всіма умов...
«Опубліковано 29.04.2024»

Корисні відео для аналізу стану справ в бізнесі або початку нового проєкту

Рекомендуємо усім бажаючим робити свій бізнес більше ефективним переглянути ці відео
«Опубліковано 28.04.2024»

Віртуальні юридичні рішення для бізнесу

Інколи юристи вважають, що договірна робота не дозволяє отримати суттєве підвищення заробітної плати або просування кар'єрними сходами, якщо тільки не передати це завдання молодшим юристам, яких можна критикувати за помилки.
«Опубліковано 25.04.2024»

Державна підтримка проектів зі значними інвестиціями

Отримати державну підтримку зможуть інвестори, які планують реалізувати в Україні проєкт вартістю від 12 млн євро, тривалістю реалізації до 5 років у сферах переробної промисловості, видобутку корисних копалин для подальшого перероблення чи збагачення, транспорту, логістики.
«Опубліковано 16.04.2024»

Запрошуємо на вебінар "Автоматизація документообігу в громадських організаціях"

Під час вебінару ми детально розглянемо актуальні питання, які стосуються комплаєнсу, а також надамо рішення для ефективного вирішення рутинних завдань та збереження часу. Участь у заході дозволить вам отримати вичерпні відповіді на питання, які можуть виникнути у процесі роботи з електронним док...
«Опубліковано 13.04.2024»

Розробка європейського цифрового гаманця: що це і навіщо

Європейський парламент проголосував за створення законодавчої основи для цифрової ідентифікації ЄС - Регламент про цифровий гаманець, який по суті є регламентом, що вносить зміни до Регламенту eDIAs. Це пришвидшує реалізацію Європейського цифрового гаманця (EUDI).
«Опубліковано 08.04.2024»

Як оформити працівника на роботу, обов'язкові та рекомендовані документи

Оформлення працівника. Які документи потрібні для працевлаштування. Які є варіанти працевлаштування.
«Опубліковано 03.04.2024»

Як отримати компенсацію за працевлаштування ВПО?

Хто має право на отримання компенсації. Розмір компенсації. Період призначення компенсації. Перелік необхідних документів.
«Опубліковано 30.03.2024»

Перенесення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами: особливості оформлення

Порядок оформлення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Тривалість відпустки та від чого залежить. Які є варіанти перенесення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Документи, які потрібні для оформлення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (заява та наказ).
«Опубліковано 27.03.2024»

Електронне листування з працівниками: обмін заявами і наказами

Направлення наказів працівникам через електронну пошту або месенджери вже стало звичайною справою, як і працівники все частіше направляють заяви про відпустки або на звільнення на електронку роботодавця або на месенджер свого керівника.
«Опубліковано 20.03.2024»

Чому варто підключити особистий кабінет на Вашому сайті до API ІнстаДок?

За допомогою кваліфікованих електронних підписів ви та Ваші клієнти зможете підписувати будь-які документи, що згенеровані або завантажені в вашу систему. Приймаємо ключі видані усіма Кваліфікованими надавачами України (АЦСК), апаратні й на файлових носіях. Ваші клієнти не будуть переходити на ст...
«Опубліковано 13.03.2024»

Професійні шаблони та конструктор документів: секретний інструмент для швидкого створення ідеальних документів

Створення таких документів, як контракти, угоди або заяви, часто потребує значного часу та зусиль. Однак, існує секретний інструмент, який може значно спростити цей процес та заощадити час – професійні шаблони та конструктори.
«Опубліковано 11.03.2024»

Зa несвоєчасне подання Повідомлення КІК штрафні санкції та/або пеня не застосовуються

Якщо Ви як резидент України володієте 50%+ статутного капіталу в іноземній компанії, то вірогідно це ж КІК потрібно подати Повідомлення. Якщо термін подання пропущений, що робити?
«Опубліковано 07.03.2024»

Секрети ефективних договорів: Як максимізувати захист та зменшити ризики

Правильно складений договір – це ключовий елемент успішного бізнесу. Він визначає зобов'язання сторін та захищає інтереси кожної з них. У цій статті ми розглянемо основні принципи створення ефективних договорів та поділимося з вами кількома секретами
«Опубліковано 25.02.2024»

Автоматизація документообігу: виклик чи поступовий процес. Прості кроки

«Цивілізація розвивається завдяки збільшенню кількості операцій, які ми можемо виконувати, не замислюючись про них».
«Опубліковано 19.02.2024»

Автоматизація документообігу - це ривок в розвитку чи просто корисна звичка?

Автоматизація документообігу - це не ривок, який за кілька тижнів зможе вирішити усі проблеми організації, це поступова робота, щоденна робота із покращення власної ефективності кожного працівника.
«Опубліковано 15.02.2024»

Як надати матеріальну допомогу працівнику без оподаткування

Підстави виплати матеріальної допомоги. Перелік необхідних документів для виплати матеріально допомоги. Оподаткування матеріальної допомоги працівникам.
«Опубліковано 13.02.2024»

Знову про КІК: подавати не хочу, але штраф

Що таке КІК. Відповідальність за порушення законодавства з КІК. Які дії підпадають під ознаки КІК. З якого моменту наступаю відповідальність за порушення законодавства про КІК.
«Опубліковано 06.02.2024»

З якого моменту договір вважається укладеним в англійському праві?

Високий суд постановив, що сторони «підписали» електронні листи, вставивши лише свої імена в кінці електронних листів; відповідь на електронний лист була еквівалентною надсиланню підписаного друкованого листа, підписаного одержувачем, за обставин, коли другий електронний лист надсилається як відп...
«Опубліковано 31.01.2024»

І знову про роялті, ліцензійний договір, права користування об'єктами ІВ онлайн, онлайн послуги і ПДВ

Для того, щоб розрізнити, що саме Ви надаєте за своїм цивільно-правовим договором, то треба відповісти для себе на питання ряд питань: чи передбачається активне залучення автора, власника виключних прав до надання прав користування об'єктом інтелектуальної власності?
«Опубліковано 17.01.2024»

Почеркознавча експертиза в цивільному процесі: основні моменти призначення (+ Шаблон клопотання про призначення почеркознавчої експертизи за ЦПК)

Суд призначає експертизу у справі своєю ухвалою за сукупності таких умов: 1) для з’ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки екс...
«Опубліковано 19.12.2023»

Як подати заяву про відстрочку від мобілізації

Складання заяви про відстрочку від мобілізації по різним підставам. Порядок подачі заявки про відстрочку від мобілізації.
«Опубліковано 14.12.2023»

Чи є право інтелектуальної власності на договори

Захист права інтелектуальної власності на договори, шаблони договорів
«Опубліковано 10.12.2023»

ПДВ при наданні послуг ЄС-замовнику

Якщо українська компанія надає послуги бізнес-клієнту в ЄС, то за загальними правилами клієнт самостійно розраховує та сплачує ПДВ і згодом може отримати кредит з ПДВ. Якщо українська компанія надає послуги клієнту, який є кінцевим споживачем в ЄС, то за загальним правилом ПДВ нараховується та сп...
«Опубліковано 30.11.2023»

Торгові реєстри ОАЕ або де перевірити арабську компанію

Для перевірки інформації про арабську компанію в Об'єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) вам може знадобитися доступ до торгових реєстрів або вебплатформ, які надають інформацію про компанії та їх діяльність в цій країні. Ось декілька ресурсів та кроків, які можна виконати для перевірки арабської ком...
«Опубліковано 29.11.2023»

Договір купівлі-продажу акцій (часток) компанії: обов'язкові та рекомендовані умови. Купівля компaнії із зaбороговaністю

Даний документ є угодою купівлі-продажу акцій компанії та регулює умови угоди між продавцем і покупцем. Нижче наведені обов'язкові та рекомендовані умови, які слід враховувати при використанні цієї угоди.
«Опубліковано 28.11.2023»

Діяльність з нaдання послуг перевезення в Україні: кому потрібнa ліцензія

Придбання або оренда транспортних засобів для здійснення перевезень може бути цікавою сферою діяльності. Однак, перед тим як розпочати, важливо зрозуміти, які види перевезень підлягають обов'язковій ліцензії в Україні.
«Опубліковано 26.11.2023»

Новий шаблон Distribution agreement (Дистриб’юторський договір) , істотні умови тa aнтимонопольне зaконодавство

Новий шаблон Distribution agreement (Дистриб’юторський договір). До предмету договору відноситься надання прав на розповсюдження/перепродаж продукції. До шаблону можливо додати контрагентів, країну юрисдикції, інші умови.
«Опубліковано 22.11.2023»

Вимоги до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство (+ Шаблон Заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство Юрособи)

Заява кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство подається в письмовій формі до господарського суду за місцезнаходженням боржника. Заява має містити: найменування суду, найменування та дані боржника та самого кредитора, виклад обставин, що є підставами для звернення, відомост...
«Опубліковано 20.11.2023»

Судове засідання в режимі відеоконференції із використанням власних технічних засобів. Пишемо правильно заяву в господарському процесі (+Шаблон заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції за ГПК)

Відеоконференція (або ВКЗ) - це підсистема Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, яка забезпечує можливість користувачам брати участь у засіданнях в режимі відеоконференції.
«Опубліковано 17.11.2023»

Лист з доброї репутації (Letter of Good Standing): Основні моменти, структура і важливі питання

Лист з доброї репутації (Letter of Good Standing), або, як його часто скорочують, ЛДР, - це важливий документ, який підтверджує, що підприємство відповідає своїм статутним зобов'язанням і має право здійснювати комерційну діяльність у конкретній юрисдикції.
«Опубліковано 06.11.2023»

Шаблони документів для логістичних компаній: як заощадити час та спростити роботу

Використання шаблонів документів для логістичних компаній - це ефективний спосіб спростити рутинну роботу та зекономити час. З ними ви можете створювати професійні документи, не витрачаючи багато часу та зусиль. Шаблони, які можуть Вам знадобитися: Договір на придбання ТЗ (імпорт)
«Опубліковано 29.10.2023»

Секрети успішних угод: ключові елементи ефективного договору для підприємців

Що робить договір дійсно ефективним? Розгляньмо основні елементи
«Опубліковано 17.10.2023»

Електронний документообіг у Вірменії

Транскордонна електронна торгівля без використання паперових документів становить значний потенціал не тільки для збільшення конкурентоспроможності у світовій торгівлі, а й для вирішення нових завдань.
«Опубліковано 03.10.2023»

Справа про порушення гарантій договорі купівлі-продажу корпоративних прав (GB) + шаблон договору

За можливості сторони зазначають право Англії та Уельсу як матеріальне право, яке застосовується до положень договору купівлі-продажу корпоративних прав. Розглянемо механізм на розрахунку збитків заподіяних порушенням контракту в справі нижче.
«Опубліковано 27.09.2023»

Придбали або надали нерезиденту послугу. Чи обов'язковий акт приймання-передачі виконаних послуг?

Підписання акту-приймання послуг з нерезидентом: в яких випадках це обов'язково. Чи є різниця коли нерезидент замовник або виконавець.
«Опубліковано 26.09.2023»

Як передати майбутнє право вимоги за договором з ціною з формулою та не створити ризику визнання договору таким, що має ознаки факторингу?

При укладенні договорів переведення боргу, відступлення прав вимоги, заміни сторони у зобов'язанні часто є ризик визнання договору недійсним або удаваним через його схожість з договором факторингу, який може укладатися тільки компаніями з певною фінансовою ліцензією, як в Україні, так і в інших ю...
«Опубліковано 25.09.2023»

Шаблони довіреностей у сфері господарської діяльності

В господарській діяльності часто використовуються наступні види довіреностей: Шаблон довіреності на укладення будь-яких договорів та конкретного договору
«Опубліковано 24.09.2023»

Які застереження потрібно включати в будь-який договір?

Існує безліч різних видів договорів, тому застереження, які потрібно вписати в договір, можуть відрізнятися залежно від його типу та предмету. Однак, деякі загальні застереження, які рекомендується включати в будь-який договір, включають наступні (українською мовою для юрисдикції Україна), наприк...
«Опубліковано 10.08.2023»

Основні правила подання доказів за цивільним та господарським процесом (+ шаблон Клопотання про долучення доказів до справи по ГПК від позивача)

Однією із найпоширеніших помилок адвокатів, які супроводжують справи в судах - це помилки при поданні доказів у справу. Треба дотримуватись основних правил. Правило 1. Подання доказів із першою заявою по суті. Правило 2. Зазначення про причини неподання доказів із першою заявою по суті. Правил...
«Опубліковано 08.08.2023»

Судова практика щодо підписання одноразовим ідентифікатором

Судова практика є сталою та зводиться до того, що підписання договорів за допомогою одноразового пароля ідентифікатора є належними та допустимими доказами підтверджено укладання між сторонами спірного правочину. Без отримання листа на адресу електронної пошти та/або смс-повідомлення, без здійснен...
«Опубліковано 17.07.2023»

Визнання майнових прав на об'єкт інвестування, судова практика (+ Шаблон позовної заяви про визнання майнового права на об'єкт інвеcтування)

Захист майнових прав здійснюється у порядку, визначеному законодавством, а якщо такий спеціальний порядок не визначений, захист майнового права здійснюється на загальних підставах цивільного законодавства. Інвестор, як особа за кошти якої й на підставі договору з яким був споруджений об`єкт ін...
«Опубліковано 29.06.2023»

Особливості договору на розробку зображення (створення картинки) на замовлення (+шаблон договору)

За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
«Опубліковано 25.06.2023»

Рапорт про направлення на МСЕК

Під час консультацій виникає багато питань щодо порядку направлення на медичний огляд МСЕК діючих військовослужбовців. Склалась доволі різна практика. В деяких підрозділах в направленні відмовляють, мотивуючи тим, що в них відсутні такі повноваження. В інших підрозділах видають направлення і війс...
«Опубліковано 18.06.2023»

Правові підстави підписання документів одноразовим ідентифікатором

Електронний підпис одноразовим ідентифікатором - це пароль, який Вам приходить на телефон або на електронну пошту, за допомогою яких Ви отримуєте доступ до якогось ресурсу, тобто підписуєте електронний правочин. Електронний договір, підписаний електронним одноразовим ідентифікатором, вважається ...
«Опубліковано 12.06.2023»

Українська судова практика щодо угод про конфіденційність (+ Шаблони Договорів про конфіденційність та нерозголошення інформації (двосторонній та односторонній обмін), Non-disclosure agreement, Mutual nondisclosure)

Інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація. Така інформація захищається законом. Основні умови угоди про конфіденційність - це предмет, сторони, права та обов'язки сторін, а також відповідальність за порушення конфіденційності. Укладаючи угоди про конфіден...
«Опубліковано 31.05.2023»

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН та/або розрахунків коригування ПН (+Шаблон скарги на ППР)

Граничні строки реєстрації ПН та/або розрахунків коригування ПН зазначені у ст. 201 Податкового кодексу України. Штрафи за порушення граничного строку для реєстрації ПН та/або розрахунку коригування ПН передбачені ст. 120-1 Податкового кодексу України. Закон України "Про внесення змін до розді...
«Опубліковано 29.05.2023»

Дія.Підпис-EU — інноваційна послуга, яка надає українським громадянам можливість легально підписувати європейські контракти, документи та заяви

Відтепер українські електронні підписи та печатки на цифрових документах автоматично зможуть перевіряти в державах-членах ЄС та підтверджувати їх дійсність.
«Опубліковано 23.05.2023»

Запрошуємо на вебінар: "Погодження і підписання документів в ІнстаДок"

ІнстаДок - це конструктор електронного документообігу, який надає можливість створювати нові документи, а також погоджувати, підписувати їх онлайн. Ми розповімо про те, як автоматизувати бізнес-процеси без доопрацювань програми й Ви зможете оптимізувати операційний час команди вже з першого місяц...
«Опубліковано 12.05.2023»

Налаштування маршруту погодження і підписання документу

Існує кілька типових маршрутів узгодження документів, включаючи: Лінійний маршрут: Документ проходить через кілька рівнів узгодження послідовно, зазвичай, починаючи зі співробітника, потім керівника, відділу фінансів та інших зацікавлених сторін. Паралельний маршрут: Документ
«Опубліковано 12.05.2023»

Як автоматизувати складання простих документів, як-от договорів, актів, додаткових угод чи рахунків

Використання шаблонів документів: створіть шаблон документа з певною структурою та полями для заповнення, і далі використовуйте його як основу для створення нових документів
«Опубліковано 11.05.2023»

Деякі питання документообігу в товаристві з обмеженою відповідальністю (+Шаблон про документообіг в товаристві з обмеженою відповідальністю)

Електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити документа. Електронний документообіг (обіг електронних документів) - це сукупність процесів створення, оброблення, відправлення, передавання, одержання, зберігання, викор...
«Опубліковано 30.04.2023»

Визнання недійсним правочину в банкрутстві (+Шаблон Заяви про визнання недійсним правочину (в процедурі банкрутства, заява від кредитора)

Цивільний кодекс України визначає загальні підстави для визнання недійсними правочинів за участі боржника. Водночас вимоги Кодексу України з процедур банкрутства (надалі - КУпБ) є спеціальними стосовно загальних, установлених Цивільний кодекс України підстав для визнання правочинів недійсними. С...
«Опубліковано 26.04.2023»

Вебінар: "Ведення реєстру контрагентів. Наводимо порядок в контрагентах"

Вже 27.04. 2023 ми проведемо вебінар, на якому розповімо як правильно та ефективно вести реєстр контрагентів за допомогою системи електронного документообігу. Розглянемо важливі аспекти створення та ведення реєстру контрагентів, моніторингу фінансових операцій та поділимося як правильно збират...
«Опубліковано 18.04.2023»

Чи є відповідальність керівників підприємств за нехтування сигналів «Повітряна тривога», огляд законопроекту №7546 від 11.07.2022 (+ шаблон Наказу про призначення відповідальної особи з питань цивільного захисту)

11.07.2022р. до Верховної Ради України було внесено проект Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо порушень законодавства у сфері цивільного захисту, вчинених в умовах воєнного стану". Законопроект передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України щодо від...
«Опубліковано 18.04.2023»

Як нерезиденту підтвердити сплачений в Україні податок на прибуток чи доходи? (+Шаблон Заяви про надання довідки про сплачений нерезидентом податок на прибуток (доходи)

Довідку про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи) нерезиденти можуть отримувати щороку. Для цього необхідно подати Заяву про видачу довідки про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи) до контролюючого органу українською мовою у паперовій формі або зас...
«Опубліковано 11.04.2023»

Укладаємо строковий трудовий договір на час відсутності основного працівника (+ Шаблон строкового трудового договору (на час відсутності основного працівника)

Строковий трудовий договір укладається у випадках коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами (ст. 23 КЗпП). Строковий тр...
«Опубліковано 07.04.2023»

Де перевіряти контрагента з США?

Ведення зовнішньоекономічної діяльності зумовлює перевірку свого майбутнього контрагенту. Адже перевірка мінімізує багато можливих ризиків. У наведеній статті пропонуємо Вам перелік реєстрів для перевірки контрагентів з США.
«Опубліковано 04.04.2023»

Як скасувати запис в реєстрі про директорство в ТОВ (+ Шаблон Позовної заяви про припинення трудових відносин)

Алгоритм дій директора ТОВ може виглядати наступним чином: Крок 1: Звернення із заявою про звільнення до засновників ТОВ. Крок 2: Скликання загальних зборів ТОВ. Крок 3: Участь у загальних зборах ТОВ. Крок 4: Звернення до суду про визнання припиненими трудових правовідносин.
«Опубліковано 02.04.2023»

Визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементація законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації

Питання визнання сертифікатів електронних підписів, виданих населенню, та сприяння розвитку послуг транскордонної сертифікації, а також наближення законодавства України до права Європейського Союзу зумовило прийняття Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забе...
«Опубліковано 28.03.2023»

Новий порядок бронювання (+ Шаблон Списку військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час + Шаблон Довідки про кількість військовозобов’язаних

31.01.2023р. набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76 "Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час", якою затверджено новий Порядо...
«Опубліковано 21.03.2023»

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом - новела у воєнний час чи нагальна необхідність (+ Шаблон трудового договору з нефіксованим робочим часом)

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом - це особливий вид трудового договору, умовами якого не встановлено конкретний час виконання роботи, обов’язок працівника виконувати яку виникає виключно у разі надання роботодавцем передбаченої цим трудовим договором роботи без гарантування того, що ...
«Опубліковано 14.03.2023»

Спрощений режим регулювання трудових відносин (+ шаблон Трудового договору в умовах спрощеного режиму регулювання трудових відносин)

Спрощений режим регулювання трудових відносин застосовується до трудових відносин, що виникають: між працівником та роботодавцем, який є суб’єктом малого або середнього підприємництва відповідно до закону з середньою кількістю працівників за звітний період (календарний рік) не більше 250 осіб;...
«Опубліковано 13.03.2023»

Як встановити факт смерті особи на тимчасово окупованій території? (+ шаблон заява про визнання факту смерті на тимчасово окупованій території (Донецька, Луганська область)

Встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території - це не позовне, а окреме провадження і є одним з випадків встановлення фактів, що мають юридичне значення. У заяві повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання а...
«Опубліковано 12.03.2023»

Cпрощення доступу до процедур банкрутств, огляд законопроекту №7442 в розрізі проблем, що виникають в процедурі розпоряження майном (+ шаблон Клопотання про припинення повноважень керівника боржника)

Законопроєкт N 7442, зокрема, передбачає: - забезпечення вимог кредиторів шляхом накладення арешту на майно не лише рухоме і не тільки боржника, а і на майно осіб, які відповідно до Кодексу несуть з боржником субсидіарну чи солідарну відповідальність. - вводиться поняття запит арбітражного ...
«Опубліковано 27.02.2023»

Пошкодження майна та збитки підприємства внаслідок бойових дій (+ шаблон Повідомлення про вчинення кримінальних правопорушень в порядку ст. 214 КПК України (для майна, що знищене або зруйноване рф)

Повідомлення про вчинення кримінальних правопорушень необхідно подавати до слідчих органів безпеки на підставі ст. 438 КК України порушення законів та звичаїв війни. При визначенні зазначених збитків необхідно керуватись порядком визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної...
«Опубліковано 26.02.2023»

Підтвердження оплати у взаємовідносинах з іноземними контрагентами. Окремий нюанс документообігу. (+ Шаблон квитанції про отримання коштів Укр-Англ)

Квитанцію про отримання коштів надає сторона, що отримала кошти стороні, що такі кошти сплатила. Якщо квитанція про отримання коштів містить встановлені законодавством України реквізити, у тому числі відображає зміст і обсяг господарської операції, вона є первинним бухгалтерським документом. Зо...
«Опубліковано 23.02.2023»

Контракт із директором. Які умови треба передбачити. (+ Шаблон контракту із директором ТОВ)

З аналізу ст. 24 КзпП України та ч. 4 ст. 65 Господарського кодексу України, випливає, що у разі найму керівника підприємства з ним обов’язково укладається письмовий трудовий договір (контракт). Обов’язковими умовами контракту є: - сторони контракту - строк дії контракту, строк найму - пра...
«Опубліковано 20.02.2023»

Умови звільнення від оподаткування волонтерів (+шаблон Заяви про включення до реєстру волонтерів)

Для звільнення від оподаткування, волонтеру необхідно: - бути включеним до Реєстру волонтерів; - надавати допомогу на користь осіб, визначених у підпунктах "а" та "в" пункту 165.1.54 статті 165 Податкового кодексу України; - щоб допомога була спрямована для досягнення певних, наперед обумовлен...
«Опубліковано 17.02.2023»

Як підтвердити статус податкового резидентства онлайн (+ шаблони Заявпро підтвердження резидентського статусу для уникнення подвійного оподаткування)

Особи, які перебувають в іншій країні понад 183 дні ризикують потрапити під подвійне оподаткування своїх доходів. Для того, щоб уникнути подвійного оподаткування, податковий резидент України повинен підтвердити статус податкового резидента України й платника податків в Україні. Зручним способом ...
«Опубліковано 26.01.2023»

Обов'язкові та рекомендовані положення Статуту товариства з обмеженою відповідальністю (+шаблон Статуту товариства з обмеженою відповідальністю)

Установчим документом ТОВ є статут. В Статуті обов'язково зазначаються: - повне та скорочене (за наявності) найменування товариства; - мета і предмет господарської діяльності; - органи управління товариством, їх компетенцію, порядок прийняття ними рішень; - порядок формування майна, розпод...
«Опубліковано 13.01.2023»

Договір оренди будівельного крана: особливості укладення

Перш ніж, визначати істотні умови договору оренди будівельного крана, треба визначитись, що будівельний кран - це транспортний засіб спеціального призначення. Дане твердження виходить із наступних положень
«Опубліковано 10.01.2023»

Договір поставки товару: основні риси, істотні умови та форма договору + шаблон Договору купівлі-продажу обладнання (англ-укр) на умовах DAP

Правове регулювання відносин по договору поставки здійснюється Господарським кодексом (далі - ГК Україна) та Цивільним кодексом (далі - ЦК України)
«Опубліковано 22.12.2022»

Договір міжнародного транспортного перевезення вантажу: що врахувати при укладенні + шаблон Договору перевезення

За договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов'язується доставити ввірений їй другою стороною (вантажовідправником) вантаж до пункту призначення в установлений законодавством чи договором строк та видати його уповноваженій на одержання вантажу особі (вантажоодержувачу), а вантаж...
«Опубліковано 14.12.2022»

Договір (найму) оренди житла: істотні умови та форма договору + шаблон Договору оренди квартири

За договором найму (оренди) житла одна сторона - власник житла (наймодавець) передає або зобов'язується передати другій стороні (наймачеві) житло для проживання у ньому на певний строк за плату. При укладенні договору оренди житла обов'язково треба визначитись із предметом договору, строком оре...
«Опубліковано 01.12.2022»

Корпоративний договір: основні риси + шаблон договору

Корпоративний договір є договором про реалізацію прав та повноважень учасників товариства. Він є безвідплатним та укладається в письмовій формі. Дата набрання чинності таким договором та строк його дії - визначається самим договором. Як правило, інформація про зміст договору не підлягає розкриттю...
«Опубліковано 23.11.2022»

Порядок дій при зміні власника ТОВ + шаблони документів (протокол і акт приймання-передачі частки і договір купівлі-продажу)

Перехід частки до третіх осіб. Цей випадок виникає із права засновника передавати свою частку статутного капіталу частково або повністю третім особам. Це можна зробити шляхом продажу, міни, дарування частки тощо. Але слід мати на увазі, що для передачі своєї частки третім особам, у статуті товари...
«Опубліковано 03.11.2022»

Основні положення договору про надання послуг (+ зразок договору про надання послуг)

У Болгарії договір надання послуг немає чіткого юридичного визначення й у відношенні належить до великій групі безіменних договорів. Через відсутність нормативних актів до різних видів послуг також застосовуються правила договору виробництва (ст. 258 - ст. 269 Закону про зобов'язання і договорах[...
«Опубліковано 02.11.2022»

Як змінити директора ТОВ, порядок дій + шаблони документів (протокол, наказ про звільнення, наказ про прийняття на роботу)

Директор господарського товариства є не лише найманим працівником, а ще й виконує роль виконавчого органу товариства, що визначає його специфічний статус та надає йому широкі повноваження. Саме тому процедура по звільненню директора передбачає декілька етапів, таких як проведення загальних збо...
«Опубліковано 26.10.2022»

Особливості укладення договору поставки харчових товарів (в тарі, партіями, по заявках) + шаблон договору поставки харчових продуктів

За договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов´язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов´язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим по...
«Опубліковано 25.10.2022»

Арбітраж чи господарський суд в ЗЕД контракті?

Мiжнародний комерцiйний арбiтражний суд є самостiйною постiйно дiючою арбiтражною установою (третейським судом), що здiйснює свою дiяльнiсть згiдно з Законом України «Про мiжнародний комерцiйний арбiтраж». Господарський суд - спеціалізований судовий орган в системі судів загальної юрисдикції, що...
«Опубліковано 18.10.2022»

Про договір на екскурсійне обслуговування (+шаблон договору)

За договором на екскурсійне обслуговування одна сторона (суб'єкт, що здійснює туристичну діяльність) за встановлену договором плату зобов'язується надати за замовленням іншої сторони (екскурсанта) обслуговування, істотною частиною якого є послуги екскурсовода (гіда-перекладача) загальною триваліс...
«Опубліковано 30.09.2022»

Про договір про шипчандлерські послуги (договір на поставку продовольства та обладнання на судно) + шаблон договору з додатками

Шипчандлер – це особа-постачальник продовольства та судового обладнання, яке необхідно екіпажу судна для нормальної його експлуатації та забезпечення безпеки мореплавства.
«Опубліковано 29.09.2022»

Запрошуємо поділитися своїм досвідом використання електронних підписів, документів та електронного документообігу

Наш партнер Громадська організація Школа сталого розвитку в рамках проєкту Електронне врядування проводить опитування щодо обізнаності громадськості, громадян та бізнесу щодо використання електронних підписів, електронних документів та електронного документообігу.
«Опубліковано 26.09.2022»

Як змінити КВЕД юрособи і ФОП онлайн?

Для того, щоб змінити чи додати КВЕД необхідне: 1. Внести відповідні зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. 2. Передати інформацію про зміну КВЕД до податкової служби
«Опубліковано 25.09.2022»

Перелік сайтів законодавств держав світу

Перелік сайтів законодавств держав світу. ІнстаДок ― система електронного документообігу і конструктор документів, що зберігає до 70% Вашого часу і коштів на оформлення документів.
«Опубліковано 24.09.2022»

Особливості укладення трудового договору з водієм

Коли ми кажемо про посаду саме водія, то існують певні особливості при прийнятті на роботу останнього. Так саме існують і вимоги до претендентів на цю посаду. Тож давайте розглянемо більш детальніше особливості укладення трудового договору із водієм.
«Опубліковано 17.09.2022»

Права інтелектуальної власності на текст документа О. Чомахашвілі

Вашій увазі пропонуємо розглянути та обговорити питання щодо правової охорони (у частині права інтелектуальної власності) текстів, проєктів документів, які готують/ пишуть/ створюють працівники у практичній юридичній діяльності.
«Опубліковано 16.09.2022»

Порядок звільнення працівників при ліквідації підприємства. Обов'язкове працевлаштування певної категорії робітників.

Звільнення працівників у разі ліквідації підприємства передбачено пунктом 1 статті 40 Кодексу законів про працю України (надалі - КЗпП). Порядок такого звільнення врегульовано ст. 49-2 КЗпП, зокрема, у роботодавця є обов’язок попередження працівників про звільнення не пізніше ніж за два місяці.
«Опубліковано 13.09.2022»

Зменшення витрат на правову допомогу, що стягуються в судовому порядку (+ Шаблон клопотання про зменшення розміру витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами (Господарський процес)

Учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представником у суді може бути, зокрема, адвокат, здійснює професійну правничу допомогу. За здійснення адвокатської діяльності законодавством передбачено отримання певної винагороди (гонорару).
«Опубліковано 07.09.2022»

Оплачений та неотриманий в строк товар: повернення передплати чи вимога про постачання оплаченого товару (+ шаблон вимоги)

Якщо підприємством-покупцем було здійснено попередню оплату за товар, але в зазначений договором строк, товар не було поставлено, покупець має право вимагати передання оплаченого товару або повернення суми попередньої оплати від продавця, який одержав суму попередньої оплати товару і не поставив ...
«Опубліковано 30.08.2022»

Особливості виконавчого провадження у воєнний час

Замало отримати рішення суду на свою користь, його ще треба виконати. Якщо боржник не виконує рішення добровільно, законодавчо передбачене примусове виконання судових рішень. Процес такого примусового виконання є виконавчим провадженням. У воєнний час ця процедура зазнала деяких особливостей. У д...
«Опубліковано 29.08.2022»

Гнучкий режим робочого часу, дистанційна та надомна робота як способи організації праці при збройній агресії чи пандемії. Загальні риси та відмінності (+трудовий договір про дистанційну роботу та трудовий договір про надомну роботу)

Гнучкий режим робочого часу, надомна робота та дистанційна робота - це особливі режими робочого часу. Усі вони можуть застосовуватись у звичайний період. Однак, їх цікавість полягає у тому, що вони мають особливості застосування у період збройної агресії, пандемії та у період надзвичайної ситуації.
«Опубліковано 24.08.2022»

Процедури візування (погодження) документів та їх різновиди

Правильна організація документообігу сприяє оперативному проходженню документів в апараті управління, рівномірному завантаженню підрозділів і посадових осіб, позитивно впливає на управлінський процес загалом. На цьому шляху новостворений документ повинен пройти таку процедуру як візування (погодж...
«Опубліковано 21.08.2022»

Різниця в інформації, що повинна міститися в сертифікатах КЕП України та ЄС.

Кваліфікований сертифікат відкритого ключа - являє собою документ, який засвідчує належність відкритого ключа фізичній або юридичній особі, підтверджує її ідентифікаційні дані та/або надає можливість здійснити автентифікацію веб-сайту.
«Опубліковано 17.08.2022»

Як дистанційно отримати сертифікат кваліфікованого електронного підпису в ЄС?

Електронний цифровий підпис це — сучасний та надійний інструмент, який дозволяє підтвердити Вашу особу та дає змогу працювати з документами з будь-якої точки світу. З ним Ви можете бути спокійні за свої персональні дані. Він дає можливість підписувати та отримувати електронні послуги, а його юрид...
«Опубліковано 09.08.2022»

Способи підписання документів КЕПом з зовнішніми контрагентами

За допомогою нашого сервісу Ви з легкістю зможете запровадити електронний документообіг на своєму підприємстві. Ви зможете скористуватися послугами з отримання та відправки електронних документів через наш сервіс.
«Опубліковано 07.08.2022»

Стажування InstaDoc по програмі Erasmus for Young Entrepreneur

Приймаючим підприємцем був Тодор Георгієв, громадянин Болгарії, проєктом якого є онлайн-школа Kabinata. Інна та Живко як представники InstaDoc та Kabinata відповідно обмінялися підприємницьким досвідом, обговорили можливу майбутню співпрацю та різні шляхи просування
«Опубліковано 27.07.2022»

Відмінності між трудовим договором та договором цивільно-правового характеру. Як запобігти штрафам Держпраці? (судова практика + шаблон трудового договору)

Трудовим договором є угода між працівником і роботодавцем (роботодавцем - фізичною особою), за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а роботодавець (роботодавець - фізична особа) зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці,...
«Опубліковано 24.07.2022»

Розрахунки за товаром некритичного імпорту (+ шаблон договір про відступлення права вимоги)

З метою забезпечення надійності та стабільності функціонування банківської системи в період запровадження воєнного стану Національним банком України було прийнято постанову "Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану" від 24.02.2022 № 18.
«Опубліковано 05.07.2022»

Істотні умови за договором міни (бартеру) + шаблон договору міни (бартеру) з актом прийому-передачі

Відповідно до ст. 715 ЦКУ за договором міни (бартеру) кожна зі сторін зобов'язується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший товар. Відмінністю від звичайного договору купівлі-продажу є те, що у цьому договорі ми не маємо одного покупця і одного продавця.
«Опубліковано 03.07.2022»

Договір страхування та особливості його застосування в умовах воєнного стану

За загальною тенденцією укладення договорів на території України, в договорах страхування зазначено, що збитки, завдані внаслідок військової агресії не є предметом страхування вказаних договорів. Так само, страховий захист не розповсюджується на випадки конфіскації, вилучення, ревізії майна за рі...
«Опубліковано 29.06.2022»

Порядок вилучення техніки підприємства під час мобілізації та в умовах воєнного стану. Порівняний аналіз (+ шаблон акту приймання-передачі транспотних засобів і техніки)

Існують два механізми вилучення транспортних засобів/техніки під час мобілізації та в період правового режиму воєнного та надзвичайного часу. Положенням «Про військово-транспортний обов'язок» затвердженого постановою КМУ від 28 грудня 2000 р. № 1921
«Опубліковано 26.06.2022»

Інвойс як невід’ємна частина зовнішньоекономічної діяльності. Види інвойсів та особливості їх оформлення (+ шаблони інвойсів різних видів).

Інвойс – це документ, у якому зазначаються товари та послуги, які компанія надає клієнту, та зазначається зобов’язання клієнта на оплату цих послуг. Інвойси є основою системи податкового обліку малого та середнього бізнесу. В інвойсі вказується, які саме послуги ви надали клієнту, та яку оплату в...
«Опубліковано 20.06.2022»

Особливості правового регулювання за договором оренди транспортного засобу + шаблон договору оренди автомобіля між фізособами з актом прийому-передачі.

Договір оренди транспортного засобу є одним із різновидів договору найму (оренди), та до нього застосовуються усі положення про ці договори. Відповідно до ст. 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певн...
«Опубліковано 16.06.2022»

Договір доручення як один з видів посередницьких договорів (+ шаблон Договору доручення)

Договір доручення є одним з видів договорів з надання посередницьких послуг, поряд із договором комісії та агентським договором. За договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії.
«Опубліковано 01.06.2022»

e-IDAS що це і про що?

Усі організації, які надають публічні цифрові послуги в державі-члені ЄС, повинні визнавати електронну ідентифікацію всіх країн-членів ЄС з 29 вересня 2018 року (ст. 1, п. 1 а) e-IDAS). e-IDAS регулює електронну ідентифікацію та довірчі послуги для електронних транзакцій на внутрішньому ринку.
«Опубліковано 29.05.2022»

Договір комісії як один з видів посередницьких договорів (+ шаблон Договору комісії на імпорт рекламних, інформаційних та організаційних послуг)

Договір комісії є одним з видів договорів з надання посередницьких послуг, поряд із договором доручення та агентським договором. За договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов'язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але ...
«Опубліковано 24.05.2022»

Особливості надання послуги з вивезення твердих побутових відходів (+ шаблон договору про надання послуг з вивезення побутових відходів з актом прийому-передачі та рахунком).

Кожен з нас є виробником і власником побутових відходів, і кожен з нас є споживачем послуги вивезення ТПВ із території його мешкання (квартири, приватного будинку, садиби) чи території комерційної діяльності (підприємства, установи, організації). Споживачі зобов’язані укласти договір про поводжен...
«Опубліковано 21.05.2022»

Шаблони договорів оренди житла

Вкрай необхідно працювати над підвищенням особистої ефективності й максимально продуктивно використовувати робочий час. Наша місія - допомагати усім ефективно працювати з документами... Пропонуємо шаблони договорів оренди житла
«Опубліковано 18.04.2022»

Довіреності: на що звернути увагу

Форма довіреності може бути звичайною письмовою або письмовою нотаріальною. Нотаріально посвідчена довіреність вимагається на вчинення правочину, який потребує нотаріального посвідчення у випадках, передбачених законом або домовленістю сторін. У тексті довіреності мають бути зазначені...
«Опубліковано 05.04.2022»

Електронний документообіг: швидкий огляд рішень

Чому не використовувати Медок (FlyDoc, Птах і т.п.) для ЕДО? - почитайте про історію компанії ЛінкосГруп та бенефіціара. Українським рішенням - так! Класичні системи електронного документообігу: Deals, Paperless і т.д.
«Опубліковано 03.04.2022»

Запускаємо реферальну програму

В цей критичний для нас час, ми маємо не тільки радіти краху економіки країни-агресора, а й будувати своє. Причому створювати нове і корисне ... На жаль, ми не можемо надати робочі місця у класичному розумінні, проте ми надаємо можливітсь офіційно заробляти усім бажаючим, надаючи нам посередниць...
«Опубліковано 19.03.2022»

Навіщо потрібен пін і пак код до айдікарти

Сучасні айдікарти мають високий рівень захисту. Це досягається шляхом за допомогою PIN та PUK-кодів. Під час отримання паспорта особа, на ім’я якої оформлено паспорт, зобов’язана за допомогою працівника змінити початкові значення PIN1/PUK1 та PIN2/PUK2 власною комбінацією цифр та вжити заходів що...
«Опубліковано 19.03.2022»

Перелік торгових реєстрів (реєстрів компаній), в яких можна перевірити юрособу-нерезидента

Вимоги до комплаєнсу контрагента вочевидь є критичними, зокрема для нефінансових установ. Пропонуємо Вам зберегти собі в закладки перелік реєстрів країн, в яких можна перевірити дані вашого контрагента (перелік будемо доповнювати та поновлювати).
«Опубліковано 19.03.2022»

Відповідальність бізнесу під час війни: інструменти для підвищення ефективності роботи з документами для кожного

Жахи війни скінчаться і чим міцніше буде "наша будівля", тим складніше комусь подумати про те, що її якось можна зруйнувати. Тому виділяємо на емоції собі півгодинки і решту 23,5 годин думаємо тверезо і працюємо. Як завжди ми пропонуємо бізнесу інструменти, які дозволять бути більш ефективними
«Опубліковано 15.03.2022»

Ми продовжуємо працювати: нові виклики

Від сьогоднішнього дня вся виручка за мінусом податків буде направлена на оборону нашої України від окупантів.
«Опубліковано 13.03.2022»

Купівля-продаж корпоративних прав за попередньою домовленістю + шаблон попереднього договору купівлі-продажу корпоративних прав (частки в статутному капіталі ТОВ)

Попередній договір купівлі-продажу корпоративних прав (частки в статутному капіталі) відображає волевиявлення та обов'язк сторін на укладення в майбутньому основного договору купівлі-продажу корпоративних прав (частки в статутному капіталі), істотні умови майбутнього договору.
«Опубліковано 21.02.2022»

Застереження про електронні адреси в договорі

Що необхідно врахувати у застереженні: - що сторони досягли однозначної згоди щодо такого листування; - детально прописати, у яких ситуаціях електронне листування може мати місце;...
«Опубліковано 06.02.2022»

Строк зберігання документів підприємствами приватного сектора (договори, акти, рахунки тощо)

У підприємств приватного сектора часто постає питання, скільки треба зберігати первинні документи (договори, акти, рахунки, накладні тощо). Розберемо це питання з різних кутів. І по-перше, треба зрозуміти, що усі названі документи – це первинні документи.
«Опубліковано 28.01.2022»

Поняття та істотні умови ліцензійного договору + шаблон ліцензійного договору на твір (матеріали для онлайн-курсів, разова оплата, передача прав в момент підписання договору)

За ліцензійним договором одна сторона (ліцензіар) надає другій стороні (ліцензіату) дозвіл на використання об'єкта права інтелектуальної власності (ліцензію) на умовах, визначених за взаємною згодою сторін з урахуванням вимог цього Кодексу та іншого закону. Ліцензійний договір - один з видів дог...
«Опубліковано 28.01.2022»

Що таке захищений носій інформації (токен)?

Захищений носій інформації (токен, апаратний токен, USB-ключ, криптографічний токен) - це апаратно-програмний засіб кваліфікованого електронного підпису (КЕП), криптографічний процесор, який виконує роль підпису документів, використовується для зберігання КЕП.
«Опубліковано 17.01.2022»

Як записати і використовувати КЕП на ID-картці

Послуга запису КЕП є безкоштовною та доступна для громадян України, які досягли 18-річного віку. Термін дії сертифікатів ключів КЕП становить 2 роки. Для запису КЕП на чіп ID-картки знадобиться PIN-код (PIN 2), який особисто вказується власником ID-картки під час її отримання.
«Опубліковано 04.01.2022»

Список нормативно-правових актів, які регулюють питання електронного документообігу

Перелік НПА в сфері ЕДО: 1. Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг” № 851-IV від 22 травня 2003 року https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/851-15#Text ...
«Опубліковано 20.12.2021»

Правове регулювання ідентифікації за фото в Дія.Підпис

Дія.Підпис — кваліфікований електронний підпис. Одним з етапів отримання кваліфікованого електронного підпису через застосунок Дія є, у тому числі, підтвердження особи через фото.
«Опубліковано 15.12.2021»

Цивільний позов в кримінальному провадженні: шаблон позову

Злочин тягне за собою низку правових наслідків, з яких найважливішим для потерпілого є відновлення його порушеного права, що досягається шляхом цивільного позову. Не будемо забувати, що злочин може завдати як матеріальної, так і моральної шкоди.
«Опубліковано 09.12.2021»

Як перевірити компанію-нерезидента?

Мінімальний алгоритм перевірки контрагента нерезидента включає наступні кроки 1. Необхідно звірити дані зі сканованої виписки з торгового/судового реєстру або реєстру компаній з даними в реєстрі, що доступні онлайн.
«Опубліковано 08.12.2021»

Чи хотіли б Ви, щоб Ваші клієнти підписували договір з Вами та акти, отримували рахунки у своєму особистому кабінеті у Вас на сайті?

У цьому випадку всі Ваші документи будуть красивим реєстром договорів, додаткових угод, актів і рахунків. Усі дані з замовлень і документів потрапляють в срм-систему, а може й зразу в 1С! О, менеджери майже не роблять помилок, а значить їм можна поручити ще якісь цікавенькі завдання. З чого п...
«Опубліковано 06.12.2021»

Як виправити помилку в електронному документі?

Для виправлення помилки в електронному документі підприємство або громадянин повинні: скасовувати документ із помилкою та оформляти новий; або вносити зміни до вже створеного документа з обов’язковим збереженням історії зміни.
«Опубліковано 03.12.2021»

Питання оподаткування фермерських господарств (ФГ) + шаблон статуту фермерського господарства + шаблон рішення (протоколу) про створення фермерського господарства

Оскільки фермерське господарство, згідно ст. 1 ЗУ "Про фермерське господарсмтво", є формою підприємницької діяльності громадян, отже ФГ є суб'єктами оподаткування. Оподаткування фермерського господарства провадиться у порядку, встановленому законом (ст. 31 ЗУ "Про фермерське господарство").
«Опубліковано 03.12.2021»

5 звичок, які допоможуть бути ефективним пів час карантину і не тільки

1. Вести документи в порядку і своєчасно їх оформлювати 2. Підписувати документи КЕПом 3. Користуватися електронними державними послугами 4. Тестувати нові програми, непотрібні видаляти, а корисні залишати та налаштувати їх під свої персональні потреб 5. Складати детальні плани і їх виконувати
«Опубліковано 30.11.2021»

Створення фермерського господарства + шаблон статуту фермерського господарства + шаблон рішення (протоколу) про створення фермерського господарства

... законодавство дозволяє фермерські господарства як зі статусом юридичної особи, так і без такого. Якщо фермерське господарство створюється зі статусом юридичної особи, його установчим. документом буде статут, а якщо без такого статусу - договір про створення сімейного фермерського господарства...
«Опубліковано 24.11.2021»

Навіщо брати копію паспорта у підписанта договору контрагента?

Платник податків при виборі контрагента та укладенні з ним договорів має керуватись і належною обачністю, оскільки від цього залежить подальше фактичне виконання таких договорів, отримання прибутку та права на отримання певних преференцій, зокрема
«Опубліковано 23.11.2021»

Плануються зміни до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні"

15 червня 2021р. Міністерство фінансів України відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» на своєму офіційному веб-сайті https://mof.gov.ua/ повідомило про оприлюднення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову ...
«Опубліковано 17.11.2021»

Корисні лінки на електронні сервіси по документах та юридичних питаннях

Нижче приведено ряд посилань на державні сервіси/портали, які повинен кожен юрист підприємства мати при собі, щоб оперативно реагувати на запити бізнесу . 1) Перевірка юрособи або ФОП в ЄДР на офіційному сайті Мін'юста 2) Опендата; 3) Перевірка податкового боргу...
«Опубліковано 15.11.2021»

Як правильно відтворювати електронні документи на папері?

Якщо автором створюються ідентичні за документарною інформацією та реквізитами електронний документ та документ на папері, кожен з документів є оригіналом і має однакову юридичну силу
«Опубліковано 07.11.2021»

Як споживачу захистити свої права при купівлі товарів (+шаблони скарг)

Купівля в інтернет-магазинах, через соціальні мережі тощо також є договором роздрібної купівлі-продажу і на них розповсюджуються усі положення про правила роздрібної торгівлі та захист прав споживачів.
«Опубліковано 31.10.2021»

Особливості оподаткування агентської діяльності

Агентська діяльність є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню у загальновстановленому порядку за основною ставкою, тобто, 20 відсотків. Податок на прибуток від ведення агентської діяльності, також, є базовим та становить 18 відсотків.
«Опубліковано 27.10.2021»

КІК що це?! Оподаткування прибутку КІК починаючи з 01 січня 2022 року

КІК - це будь-яка юридична особа, зареєстрована в іноземній державі або території, яка визнається такою, що знаходиться під контролем фізичної особи - резидента України або юридичної особи - резидента України відповідно до правил, визначених цим Кодексом.
«Опубліковано 26.10.2021»

Агентський договір та його відмінність від іншого посередництва (+ шаблони договорів)

Агентська діяльність - це завжди підприємницька діяльність. Отже, відповідна реєстрація та відповідні КВЕД на здійснення агентської діяльності є необхідними.
«Опубліковано 17.10.2021»

Збільшення статутного капіталу ТОВ (+шаблони протоколів)

Законом передбачено два шляхи блільшення статутного капіталу товариства: 1. Збільшення статутного капіталу без додаткових вкладів. 2. Збільшення статутного капіталу за рахунок додаткових вкладів
«Опубліковано 11.10.2021»

До 11.10.2021р. треба встигнути оновити дані про кінцевого бенефіціарного власника

Юрособи, що зареєстровані до 28.04.2020р. зобов'язані до 11.10.2021р. подати державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності (незалежно від того, чи міститься про них актуальна інформація, чи вона потребує оновлення).
«Опубліковано 22.09.2021»

У Вас є боржник щодо якого відкрите банкрутство? Пишемо заяву з грошовими вимогами до боржника

Вимоги конкурсного кредитора до боржника виникають до дня відкриття провадження у справі про банкуртство. Склад і розмір грошових вимог кредиторів визначаються в національній валюті України. Заява з грошовими вимогами до боржника подається до суду, який розглядає справу про банкрутство, протягом ...
«Опубліковано 15.09.2021»

Нові стандарти оформлення документів, у тому числі електронних

Новий стандарт ДСТУ 4163:2020 поширюється на будь-які організаційно-розпорядчі документи незалежно від носія інформації, тобто розповсюджується і на електронні документи.
«Опубліковано 04.09.2021»

Який порядок надання електронних документів великим платником податків при податковій перевірці

Платник податків зобов'язаний надати контролюючому органу у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Електронні документи (інформація) ВПП надаються у форматі XML у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA)...
«Опубліковано 30.08.2021»

З 23 серпня 2021 року, власникам е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон не потрібно надавати копії документів, що посвідчують особу під час отримання послуг у Надавача ЕДП ІДД ДПС

З 23 серпня 2021 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», яким передбачено закріплення на рівні закону України можливості вико...
«Опубліковано 29.08.2021»

Кейс: автоматизація кадрів - досить возити заяви і накази кур'єром

Приклад автоматизації частини кадрового документообігу на підприємстві: Крок 1 - Ваш працівник генерує з шаблону і підписує заяву на відпустку та надсилає на погодження відділу кадрів та директору...
«Опубліковано 25.08.2021»

Сервіс автоматичної оцінки вартості нерухомості

введено в експлуатацію єдину базу даних звітів про оцінку з модулем електронного визначення оціночної вартості, сервісом послуги електронного визначення оціночної вартості та автоматичного формування електронних довідок про оціночну вартість об’єкта нерухомості (https://evaluation.spfu.gov.ua)
«Опубліковано 07.08.2021»

Калькулятор економії при автоматизації документообігу (конструктор, погодження і підписання документів)

Калькулятор допоможе визначити, скільки часу Ваша команда витрачає на оформлення різних документів і скільки Ви реально заощадите навіть при найпростішій автоматизації документообігу.
«Опубліковано 01.08.2021»

Онлайн-гарантійка - це просто реєстрація товару на сайті виробника або все-таки документ?

Закон № 1603-IX від 01.07.2021 р про внесення змін до ст. 7 ЗУ "Про захист прав споживачів" вводить електронні гарантійки, але чи буде вона просто "підтвердженням реєстрації на сайті виробника" або все-таки залишиться "документом"?
«Опубліковано 24.07.2021»

Дата господарської операції на документі ≠ дата накладення КЕП

Абзац третій пункту 187.1 Податкового кодексу України: "Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України "Про бухгалте...
«Опубліковано 20.07.2021»

Що спільного між азбукою Морзе та кваліфікованим ел. підписом?

Це цікаво: справа Howley v. Whipple: юридично обов'язковий підпис не є строго чорнилом на папері, а скоріше символом, пов'язаним із згодою на правочин. Думка передається на папір пальцем, що спирається на ручку: і не має значення, що в одному випадку використовуються звичайні чорнила для запису, ...
«Опубліковано 11.07.2021»

Які існують види електронних підписів?

Законодавство України виділяє наступні види підписів (на додаток до простого підпису на папері): 1) Електронний підпис (надалі - "ЕП") - простий скан зображення підпису на паперовому носії, і удосконалений та кваліфікований підписи; 2) Удосконалений електронний підпис; 3) Кваліфікований електр...
«Опубліковано 08.07.2021»

Як перевірити дійсність документів, що посвідчують особу?

необхідно ввести серію та номер документа на сторінці https://nd.dmsu.gov. ua /
«Опубліковано 07.07.2021»

Навіщо потрібно Положення про електронний документообіг

В основу роботи будь-якого підприємства, установи, організації покладено обмін документами, які встановлюють певні процеси та або спричинюють юридичні наслідки. Порядок обігу документів на підприємстві та їх зберігання є дуже важливими для будь-якого бізнесу.
«Опубліковано 24.06.2021»

Ототожнення електронного доказу як засобу доказування та матеріального носія такого документа є безпідставним

Ототожнення електронного доказу як засобу доказування та матеріального носія такого документа є безпідставним, оскільки характерною рисою електронного документа є відсутність жорсткої прив'язки до конкретного матеріального носія.
«Опубліковано 21.06.2021»

Безкоштовна розробка договору/скарги та імплементація його в шаблонізатор - акція до Дня Конституції!

Безкоштовна розробка договору/скарги та імплементація його в шаблонізатор за умови поповнення рахунку на 500 грн до 28.07.2021 р. (ці кошти Ви зможете витратити на інші шаблони або ел.документообіг)
«Опубліковано 20.06.2021»

Незабезпечення місць збирання засобів індивідуального захисту салоном краси - документи для захисту

Часто на представників малого та середнього бізнесу складають проктоли про адміністративне правопорушення ст. 44-3 КУпАП, наприклад, щодо салонів краси за незабезпечення місць збирання засобів індивідуального захисту.
«Опубліковано 18.06.2021»

Як перенести строк розгляду справи про адмін.правопорушення щодо порушення правил карантину?

Не завжди особі, яка вчинила адміністративне правопорушення, достатньо три дні для підготовки до засідання щодо розгляду його справи, наприклад ознайомлення з матеріалами справи, пошук адвоката, вивчення матеріалів справи захисником. В такій ситуації особа може подати заяву про перенесення дати р...
«Опубліковано 02.06.2021»

Справа щодо відсутності у «Дії» атестату відповідності комплексу системи захисту інформації: суть рішення

Справа за № 640/13909/20. Позивач: відсутність атестату відповідності комплексу системи захисту інформаційно-телекомунікаційної системи захисту центрального засвідчувального органу (надалі – КСЗІ ITC ЦЗО) у ДП «Дія» у період з 19.12.2019 до 10.06.2020, що є порушенням норм Закону «Про електронні...
«Опубліковано 23.05.2021»

Як підвищити ефективність роботи фрілансера-консультанта?

Для підвищення ефективності роботи фрілансера-консультанта необхідно: визначити, які документи потрібно оформляти з замовниками і перевести їх в шаблонизатор вести реєстр клієнтів в ІнстаДок генерувати автозаполняемие документи підписувати договори, акти, рахунки в системі електронного докуме...
«Опубліковано 20.05.2021»

Новий продукт: Сконструюй будь-який автозаповнюваний документ сам, швидко і безкоштовно

Допомога програміста не вимагається, легко внести зміни при необхідності. Не витрачайте час на вичитку реквізитів, використовуйте конструктор документів і відчуєте ефект з першого дня!
«Опубліковано 17.05.2021»

Оновлення функціоналу: відправка файлів незареєстрованим користувачам

Відтепер Ви можете відправляти підписані документи на ел.пошту користувачів, не зареєстрованих в системі ел. документообігу ІнстаДок, тобто Вам не потрібно змушувати Ваших контрагентів використовувати ту саму систему ел. документообігу, що й Ви, проте усі відправлені Вами файли збережуться у Вашо...
«Опубліковано 20.04.2021»

Як і для чого вести реєстр контрагентів в InstaDoc?

Ведення реєстру контрагентів та належне зберігання сканів документів контрагентів є запорукою сумлінної перевірки контрагента, на випадок, якщо до Вас виникнуть питання, зокрема, від податкової через іншу сторону правочину з Вашою компанією.
«Опубліковано 19.01.2021»

Як підприємству вести документообіг в повному порядку і з мінімальними часовими витратами?

Від правильної і раціональної організації електронного документообігу залежить швидкість проходження документа всіх етапів і відповідальних виконавців, і, як наслідок, оперативність вирішення обумовленого в ньому питання.
«Опубліковано 06.12.2020»

Як отримати ЕЦП (КЕП) в ПриватБанку

Авторизуватися в особистому кабінеті Приват24 Перейти в розділ в верхньому меню «Всі послуги» на верхній панелі, натиснути на рядок «Бізнес» вибрати «Завантажити сертифікат»
«Опубліковано 24.11.2020»

Як новий функціонал ІнстаДок допоможе Вам заощадити час на оформлення та упорядкування документів?

Зберігання установчих документів контрагентів, створення власних автозаповнюваних шаблонів будь-яких документів для власного користування та користування колег, відправка підписаного документа з ІнстаДок на емейл як зареєстрованим, так і незареєстрованим користувачам. Спробувати безкоштовно зараз.
«Опубліковано 19.08.2020»

Присвоєння офіційної електронної адреси. Про що говорить новий законопроект?

Законопроектом пропонується обов’язкове отримання офіційних електронних адрес під час здійснення змін до відомостей про ФОП, юридичну особу, що містяться в Реєстрі або коли дані суб’єкти самостійно забажають такого присвоєння.
«Опубліковано 05.08.2020»

Як правильно організувати документообіг компанії?

Як правильно організувати документообіг компанії, а також чому важливо встановити чіткий регламент обороту документації читайте далі в нашій статті.
«Опубліковано 16.07.2020»

CMR-системы что это? Возможности в современном бизнесе.

Сучасність диктує нові умови для ведення бізнесу. Тому виникає необхідність автоматизувати і стандартизувати роботу з клієнтами і контрагентами - впровадити CRM-систему. Що це за система і що дає її впровадження читайте в статті.
«Опубліковано 07.07.2020»

Переходимо на електронний документообіг. Як це зробити правильно?

Хочете знайти в ногу з часом, підтримувати ефективність компанії та особисту ефективність на високому рівні? Переходьте на електронний документообіг. Як це зробити правильно розберемося разом.
«Опубліковано 07.07.2020»

5 мифов о конфиденциальности, в которые верит большинство людей

Не варто так просто здаватися в боротьбі за власну конфіденційність! Нова концепція конфіденційності повинна враховувати ваші особисті потреби. У вас повинна бути можливість не тільки вибирати рівень своєї «видимості» в Інтернеті, а й регулювати його так часто, як вам захочеться.
«Опубліковано 24.05.2020»

Портал Минэкономики для предпринимателей и системы ЭДО помогают развитию малого и среднего бизнеса в Украине

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України створило офіційний портал для підприємців. Його головна мета - це підтримка малого і середнього бізнесу в країні.
«Опубліковано 21.04.2020»

Зміна директора (керівника) юридичної особи під час карантину

Для державної реєстрації зміни керівника юридичної особи у Державному єдиному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Вам необхідно підготувати та подати нотаріусу (на час карантину ЦНАПи не надають послуги щодо реєстраційних дій стосовно юридичних осіб) наступні документи...
«Опубліковано 13.04.2020»

Как подготовить договор на продвижение в социальных сетях?

Ведення груп в соціальних мережах на сьогоднішній день використовується багатьма компаніями для просування своїх товарів і послуг. За допомогою нашого сервісу ви економите свій час і отримуєте доступ до шаблонів договорів про надання послуг (в т.ч. послуг маркетингу в соціальних мережах), які вра...
«Опубліковано 23.03.2020»

Як за допомогою електронного документообігу економити людино-години, а не збільшувати трудовитрати?

Багато компаній відкладають перехід на сучасний формат документообігу, тому що цей процес на перший погляд вимагає витрат часу і коштів. Разом з тим, вони втрачають і нові вигоди
«Опубліковано 14.03.2020»

Визначення дати електронного документа, підписаного КЕП

Що вважається датою складання електронного документу: дата, яка зазначена в ньому, чи дата накладання на нього усіх необхідних електронних підписів? Що думає ДПС щодо цього питання? Чого чекати під час перевірок?
«Опубліковано 18.12.2019»

Как перейти на электронный документооборот? технико-юридические особенности. Мастер-класс, 07 декабря 2019

Ви дізнаєтеся про найважливіші техніко-юридичні особливості переходу на електронний документообіг, як це зробити правильно, безпечно і так, щоб ЕДО заощаджувало час співробітників як на обмін документами, так і на їх створення.
«Опубліковано 14.11.2019»

Чому суд не приймає позовну заяву, підписану кваліфікованим електронним підписом? 

Не зважаючи на існування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, подати позовну заяву до адмінсуду, підписану кваліфікованим електронним підписом не вийде. % аргументів чому на согодні відбувається саме так.
«Опубліковано 29.10.2019»

Вебінар "Як користуватися системою електронного документообігу Інстако (+конструктор документів)"

Дізнайся більше про систему електронного документообігу Інстако та збережи свій час для нових звершень! Запрошуємо на вебінар 13 серпня 2019 року.
«Опубліковано 06.08.2019»

Порядок визначення періоду формування податкових зобов’язань з НДС при підписанні первинних документів КЕП був розтлумачений Державною Фіскальною Службою

Державна фіскальна служба України дала детальніше тлумачення положенням щодо періоду визнання витрат та доходів та періоду формування податкового кредиту, податкових зобов’язань з податку на додану вартість при оформленні первинних документів у разі їх підписання кваліфікованим електронним підписом.
«Опубліковано 31.07.2019»

Вебінар 18 липня о 19:00 на тему "Особливості роботи в системі електронного документообігу ІнСтаКо"

Ви дізнаєтеся про функціонал нашої системи, як заощадити час правника, директора, бухгалтера та інших осіб, які залучені до процесу укладання договорів, за допомогою е-сервісів. Також Ви почуєте про Перший Національний конкурс Шаблон-Challenge.
«Опубліковано 03.07.2019»

Перший Національний конкурс Шаблон-Challenge!

Маєш бажання внести свій вклад в автоматизацію документообігу та стандартизацію документів? Хочеш отримати всеукраїнське визнання? Чи потрібне тобі роялті від продажу свого твору-шаблону? Бажаєш стати «юристом майбутнього»? Плануєш бути розумнішим за робота?
«Опубліковано 12.06.2019»

Персональний Робот-юрист — ваш помічник в роботі з документами

Ви вважаєте себе прогресивною людиною та досвідченим працівником, але досі витрачайте купу часу на заповнення нудних форм та документів, підписання, сканування, розсилання їх контрагентам? Тоді для Вас буде цікаво дізнатися про єдиний в Україні сервіс, який точно стане Вам в пригоді!
«Опубліковано 28.05.2019»

Получение кода LEI – 350 EUR

Наявність у юридичної особи міжнародного коду ідентифікації (Legal Entity Identifier або LEI) - це обов'язкова умова для використання інвестиційного рахунку та для розміщення фінансових інструментів на фондових ринках за кордоном, покупки / продажу зарубіжних цінних паперів
«Опубліковано 25.05.2019»

Вебінар "Документообіг онлайн. Можливості, про які Ви ще не знали"

Ви дізнаєтеся про нові можливості електронного документообігу і як можна заощадити час правника, менеджера, директора, бухгалтера та інших осіб, які залучені до процесу укладання договорів, за допомогою е-сервісів.
«Опубліковано 24.04.2019»

Щодо надання електронних документів під час податкової перевірки

Згідно п. 44.1 ст. 44 Кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та / або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів ...
«Опубліковано 06.03.2019»

Новий закон про захист персональних даних

25 травня вступив новий європейський регламент, який стосується захисту персональних даних, частіше за все в інтернеті його називають абревіатурою – GDPR (General Data Protection Regulation). Метою GDPR є гарантія того, що компанії збиратимуть та зберігатимуть персональну інформацію таким чином, ...
«Опубліковано 08.01.2019»

Інтеграційне регулювання ринків цінних паперів в ЄС

Регулювання політики ЄС у сфері ринків цінних паперів не обмежується правовідносинами внутрішньо-системного характеру між інституціями ЄС і державами-членами. Воно також характеризується наявністю зовнішнього виміру, що включає сегмент співробітництва ЄС з третіми країнами, в т.ч. й з Україною.
«Опубліковано 18.12.2018»

Кваліфікований електронний підпис та що потрібно знати про нього?

Основна характеристика кваліфікованого цифрового підпису та його дія на практиці. Що таке кваліфікований електронний підпис та з чим його їдять?
«Опубліковано 30.10.2018»

Керівник ГО без зарплати: чи можливо?

Питання: Наразі з’явилося багато громадських організацій, реєструється багато ОСББ. Цікавить питання: чи може керівник ГО бути без зарплати? Є таке поняття як «робота на громадських засадах». Що це таке? Чи може керівник ГО працювати на громадських засадах» без зарплати? Та чи стосується це ОСББ?...
«Опубліковано 25.11.2017»

Щодо передачі майнових прав на користування обладнанням як внесок у статутний капітал іншого підприємства

Податкові наслідки передачі майнових прав на користування обладнанням як внесок у статутний капітал іншого підприємства
«Опубліковано 25.11.2017»

При купівлі української сільськогосподарської техніки буде відшкодовуватись 15% вартості

15 лютого, на засіданні КМУ було схвалено рішення щодо компенсації вартості української сільськогосподарської техніки та обладнання у розмірі 15%
«Опубліковано 09.12.2016»

Электронное государство? "Онлайн дом юстиции"

Міністерство юстиції запустило сервіс "Онлайн будинок юстиції". Тепер отримувати документи, виписки, інформацію з держреєстрів, реєструвати ФОП, медіа та громадські організації можна онлайн, не виходячи з дому. Міністерство обіцяє запустити ще 20 онлайн-сервісів.
«Опубліковано 09.12.2016»

Игроки на рынке газа: кто они?

На ринку газу є такі рівні суб'єктів: Постачальники: просто постачальники, постачальники з спецобязанностями - «облгаззбути», гарантовані постачальники, постачальник «останньої надії» - Нафтогаз
«Опубліковано 09.12.2016»

Техніка написання договору

Грамотно складений договір характеризується ясністю, внутрішньою узгодженістю, логічною стрункістю, послідовністю, граматичною правильністю, естетичністю, а також відсутністю недоречної інформації, двозначних і невизначених положень.
«Опубліковано 09.12.2016»
Продиктуйте текст для пошуку
Готово