Розробка європейського цифрового гаманця: що це і навіщо
Європейський парламент проголосував за створення законодавчої основи для цифрової ідентифікації ЄС - Регламент про цифровий гаманець (Proposal official), який по суті є регламентом, що вносить зміни до Регламенту eDIAS. Це пришвидшує реалізацію Європейського цифрового гаманця (EUDI). Держави-учасники консорціуму POTENTIAL, серед яких Україна, повинні представити свої національні гаманці ЄС протягом 24 місяців, а тестування прототипів має завершитися до квітня 2025 року. Після запровадження цифрового гаманця українці зможуть використовувати Дію в Європі.
Як працюватиме Європейський цифровий гаманець?
Цифровий гаманець ідентифікації ЄС — це мобільний продукт, що дасть змогу безпечно в електронній формі зберігати персональні дані та ділитися ними. Він діятиме як у межах своєї країни, так і за кордоном. Матиме спільні стандарти та технічні характеристики для всіх країн ЄС.
У межах пілотного проєкту POTENTIAL протестує 6 різних видів послуг:
- Користування державними сервісами онлайн
- Зручне й безпечне відкриття банківського рахунку онлайн
- Постійний доступ до водійських посвідчень у смартфоні
- Реєстрація SIM-карти
- Користування електронним підписом
- Отримання електронних медичних рецептів
Після запровадження цифрового гаманця українці зможуть використовувати Дію в Європі. А європейці — свої цифрові гаманці в Україні.
Довідково:
Участь Міністерства цифрової трансформації України в пілотному проєкті EU Digital Identity Wallet здійснюється за підтримки Європейського Союзу в межах проєкту DT4UA, що реалізується естонською Академією електронного управління (eGovernance Academy).
Спільно керований Францією та Німеччиною, POTENTIAL є одним із чотирьох масштабних пілотних проєктів, відібраних Комісією для експериментів із цифровою ідентичністю по всій Європі.
В ЄС протягом 2 років запровадять Європейський цифровий гаманець.
Європарламент підтримав створення законодавчої бази та прототипу гаманця ЄС. Тепер держави-учасники консорціуму, серед яких Україна, зобов’язані випустити свої національні гаманці ЄС протягом 24 місяців.
Нагадаємо, Україна бере участь у розробці європейського цифрового гаманця. Дія — претендент для реалізації проєкту, оскільки застосунок виконує більшість функцій, передбачених гаманцем EUDI. Високу якість застосунку відзначили європейські експерти.
Європейський цифровий гаманець дасть змогу отримувати доступ до державних та приватних послуг, не зважаючи на кордони. За допомогою прототипу гаманця POTENTIAL перевірить ефективність його використання в різних напрямах:
📎 електронне урядування
📎 відкриття банківського рахунку
📎 реєстрація SIM-карти
📎 мобільні водійські права
📎 кваліфікований підпис
📎 послуги за рецептом
Участь Мінцифри в пілотному проєкті EU Digital Identity Wallet здійснюється за підтримки Європейського Союзу в межах проєкту DT4UA, що реалізується естонською Академією електронного управління (eGovernance Academy).
Спільно керований Францією та Німеччиною, POTENTIAL є одним із чотирьох масштабних пілотних проєктів, відібраних Комісією для експериментів із цифровою ідентичністю по всій Європі.
Джерело:
https://business.diia.gov.ua/cases/novini/evropejskij-cifrovij-gamanec-zapracue-protagom-2-rokiv
https://ec.europa.eu/digital-building-blocks/sites/display/EUDIGITALIDENTITYWALLET/About+the+initiative
Дата публікації: 08.04.2024