УКР
ENG
POL
BUL

Як написати заяву на відпустку?

Заява на відпустку подається роботодавцю для оформлення законної відсутності на роботі. Вона повинна відповідати вимогам чинного трудового законодавства України, а також внутрішнім правилам підприємства. У цій статті ми розглянемо, як правильно написати заяву на відпустку, які її обов'язкові реквізити.

Відповідно до ст. 74 КЗоТ, кожен працівник має право на щорічну основну оплачувану відпустку тривалістю не менше 24 календарних днів. Крім цього, працівник може мати право на додаткові види відпусток (декретну, навчальну, соціальну, без збереження заробітної плати).

Щорічні основна та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи надаються працівникам після шести місяців безперервної роботи на підприємстві, в установі чи організації. Якщо відпустка надається до завершення цього шестимісячного періоду, її тривалість розраховується пропорційно до відпрацьованого часу. Винятком є випадки, визначені законом, коли працівник має право отримати відпустку повної тривалості за власним бажанням. Починаючи з другого року роботи, працівники можуть скористатися щорічною відпусткою у будь-який час робочого року.

Тривалість відпустки обчислюється у календарних днях, незалежно від графіка чи режиму роботи. Святкові та неробочі дні до тривалості щорічної відпустки не включаються. Щорічні додаткові відпустки за бажанням працівника можуть бути використані разом із основною відпусткою або окремо. Загальна тривалість щорічної основної та додаткових відпусток не повинна перевищувати 59 календарних днів. Для працівників, зайнятих у підземних гірничих роботах, цей ліміт становить 69 календарних днів.

Законодавство України не вимагає подання заяви від працівника, якщо він планує скористатися відпусткою у терміни, затверджені графіком відпусток на підприємстві. У цьому випадку роботодавець може видати наказ на підставі самого графіка відпусток. Однак, якщо працівник планує змінити час відпустки, обрати інший період або взяти лише її частину, він обов’язково має звернутися до керівництва із заявою. У такій ситуації зміни можливі лише за умови узгодження з роботодавцем.

Розробка Договорів під ключ з компанією ІнстаДок – розробка договору, згідно з запитом і потреб клієнта та створення юридично вірного та законного документа. Будьте впевнені - Ваші інтереси захищені! Детальніше

Основні елементи із яких складається заява:

  • "шапка документа" (назва підприємства, ПІБ та посада керівника, ПІБ працівника та його посада);
  • основний текст, в якому зазначається прохання надати відпустку, вказується її вид (щорічна, навчальна, за власний рахунок тощо) та період відпустки (дата початку і закінчення);
  • дата та підпис заявника.

Керівник підприємства, отримавши заяву працівника, підтверджує свою згоду на надання відпустки у зазначені дати, проставляючи підпис. У разі необхідності, з огляду на обставини, керівник може запропонувати перенести відпустку на інший період.На основі погодженої заяви видається наказ (або розпорядження) про надання відпустки. Цей документ передається працівнику для ознайомлення, після чого відпустка вважається офіційно затвердженою. Зробіть копію підписаної заяви, щоб у разі потреби мати підтвердження. 

Команда InstaDoc надає послуги з комплексного супроводження бізнесу, забезпечення юридичної роботи на підприємстві, ведення договірної роботи та бухгалтерські послуги. Детальніше про послугу "Віртуальний юрист"

Шаблони, які можуть бути у пригоді:

- заява на відпустку та наказ на відпустку

- заява на відпустку по догляду за дитиною по досягненню нею трирічного віку

- заява та наказ про надання відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами

 

Дата публікації: 23.12.2024

Продиктуйте текст для пошуку
Готово