Оформлення ІПН для іноземця
Ідентифікаційний номер платника податків – це унікальний номер, який використовується для обліку фізичних осіб у податковій системі України. Іноземці, які планують працювати, вести бізнес або здійснювати фінансові операції в Україні, повинні отримати ІПН. У цій статті розглянемо, як оформити ІПН для іноземця, які документи потрібні та які особливості варто врахувати.
ІПН необхідний іноземним громадянам для:
- Офіційного працевлаштування;
- Реєстрації бізнесу або відкриття ФОП;
- Оформлення банківських рахунків;
- Купівлі нерухомості;
- Отримання соціальних та медичних послуг;
- Сплати податків та подання звітності.
Щоб оформити ідентифікаційний код в Україні, іноземцю потрібно звернутися до територіального органу Державної податкової служби України, за місцем тимчасового або постійного проживання, з наступними документами:
- Заява про отримання ІПН (оформлюється за встановленим зразком у податковій інспекції).
- Оригінал закордонного паспорту іноземця.
- Переклад закордонного паспорта українською мовою, завірений нотаріусом. Потрібно звертати увагу на точну транскрипцію прізвища та імені іноземця українською мовою для узгодженості з раніше перекладеними документами та уникнення розбіжностей.
Термін розгляду заяви – до 5 робочих днів. Послуга отримання ІПН в податковій безкоштовна
Чи можна отримати ІПН дистанційно? Так, якщо іноземець знаходиться за межами України, він може оформити ІПН через довірену особу, яка має нотаріально засвідчену довіреність. Якщо довіреність оформлена за межами України, її необхідно легалізувати або засвідчити апостилем, в залежності від країни. У такому випадку всі документи передаються в податкову службу через представника.
Оформлення індивідуального податкового номера є важливим етапом для іноземців, які мають намір вести фінансову діяльність чи проживати в Україні. Наявність індивідуального податкового номера відкриває можливість легально працювати, вести бізнес, купувати нерухомість та здійснювати інші фінансові операції в Україні.
Шаблони, які можуть бути у нагоді:
- Гарантійний лист в ДМСУ для продовження строку перебування іноземця в Україні;
- Договір про надання волонтерської допомоги;
- Заява про отримання інформації про перетин кордону України за період;
- Клопотання в ДМСУ для продовження строку перебування іноземця в Україні (волонтерство);
- Клопотання в ДМСУ для продовження строку перебування іноземця в Україні (працевлаштування);
- Консультація: посвідка на тимчасове проживання;
Дата публікації: 12.02.2025