Як перевірити компанію-нерезидента?
У міру зростання бізнесу виникає необхідність і доцільність у веденні зовнішньоекономічної діяльності, що означає здійснення експортно-імпортних операцій щодо товарів і послуг. Такий процес має починатися стандартно із перевірки контрагента.
Мінімальний алгоритм перевірки контрагента-нерезидента включає наступні кроки:
-
Необхідно звірити дані зі сканованої виписки з торгового/судового реєстру або реєстру компаній з даними реєстрів, що доступні онлайн. Якщо можливо здійснити пошук за адресою, то це обов'язково потрібно зробити. Так можна виявити місця масової реєстрації компаній. Інколи в цю категорію потрапляють бізнес-центри, але ви будете підготовлені, колі саме таке уточнююче питання вам поставить банк при здійсненні розрахунків із цим контрагентом. Також поцікавтеся, чи не є директори та засновники контрагента власниками інших компаній, інтереси яких ідуть всупереч із вашим бізнесом.
-
Необхідно перевірити наявність компанії, її директорів, засновників, власників і бенефіціарів в переліках санкцій:
- РНБО, інакше матимете неабиякий клопіт (https://sanctions-t.rnbo.gov.ua/);
- SDN list (https://sanctionssearch.ofac.treas.gov/);
- Спеціальних санкцій Мінекономрозвитку (https://www.me.gov.ua/SpecialSanctions/List);
- OFAC.
3. Необхідно перевірити наявність пов'язаних компаній в Україні, при найму в "Безкоштовному запиті Мін'юсту", даних Опендата та Ліга:контрагент, за можливості в YouControl.
4. Просто в Гугл.
5. В судовому реєстрі України – https://reyestr.court.gov.ua/.
В базі шаблонів ІнстаДок ви зможете знайти договори, контракти та супутні документи, призначені для документування зовнішньоекономічної діяльності
При заповненні реєстру контрагентів (Меню - мої контрагенти) дані контарктів заповняться автоматично
Якщо в базі відсутній потрібний Вам документ, ми його можемо додати в базу або розробити індивідуально для вашої ситуації!
Напишіть нам [email protected]
Не гайте часу, розширюйте свій бізнес!
Дата публікації: 08.12.2021