Відповідно до ст. 30 ЗУ «Про оренду землі», зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.
У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
1. У першому випадку за згодою сторін заяви не потрібні. Ви маєте :
- Скласти Додаткову угоду до Договору оренди в якій передбачити розірвання договору з певної дати та покладення на одну зі сторін, зазвичай орендаря, обов’язку здійснити державну реєстрацію припинення прав оренди. Якщо договір припиняється до закінчення періоду, за який сплачується орендна плата (зазвичай це рік), бажано також прописати порядок і строк виплати орендної плати за фактичний період оренди.
Якщо сторони дійшли згоди та уклали Додаткову угоду про розірвання договору оренди, необхідно звернутися до суб’єкта державної реєстрації для проведення припинення державної реєстрації права оренди.
Якщо Орендодавець, із будь-яких причин, не може або не бажає зустрітися з орендарем, розірвати договір можна і через пошту. Для цього потрібно:
-
Підготувати оферту, пропозицію укласти договір, тут додаткову угоду та направити її орендареві.
-
Орендар має у 20 (двадцятиденний) строк після одержання пропозиції повідомити другу сторону про результати розгляду пропозиції.
У разі прийняття пропозиції укласти додатковий договір, додаткова угода вважатиметься укладеною. Саму оферту варто у такому випадку оформляти як проект додаткової угоди підписаний орендодавцем та супровідний лист до нього.
Питання укладення Договорів таким способом, в тому числі додаткових угод, врегульовані статтями: 638, 641-646 Цивільного кодексу України.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze!