1. Сторони проводять політику повної нетерпимості до хабарництва та корупції, яка передбачає повну заборону корупційних дій з обох Сторін та здійснення виплат за сприяння, метою якого є спрощення формальностей у зв'язку з господарською діяльністю, забезпечення більш швидкого рішення тих чи інших питань з будь якою із Сторін.
2. Сторони усвідомлюють, що склали даний Договір, покладаючись на різні фактори, включаючи репутацію кожної із Сторін.
3. Кожна Сторона підтверджує, що інша Сторона може покладатись на систему внутрішнього контролю першої Сторони та на те, що інформація, що розкривається другою Стороною є повною та достовірною, включаючи фінансову та іншу інформацію, що стосується виконання своїх зобов'язань за цим Договором.
4. Сторони зобов'язуються дотримуватись законодавства про протидію корупції (з урахуванням змін та доповнень, періодично внесених у відповідні нормативні акти - «Антикорупційне законодавство»).
5. Антикорупційне зобов'язання: Сторони зобов'язуються дотримувати умов Антикорупційного законодавства та у будь якому випадку, повинні забезпечувати зі своєї сторони та зі сторони свої співробітників заборону пропозиції або надання будь яких корупційних виплат (грошових коштів або цінних подарунків) та заборону надавати згоду на надання корупційних виплат (грошових коштів або цінних подарунків) будь яким особам з обох Сторін, а також забезпечувати інформування своїх контрагентів та/або посередників (включаючи субпідрядників, агентів та інших посередників) про необхідність дотримання вищевказаних заборон, у зв'язку з умовами цього Договору.
6. Сторони зобов'язані негайно повідомити одна одну у письмовій формі про будь-які підозри або виявлені порушення Антикорупційного зобов'язання будь-якою із Сторін. У разі вчинення / появи інформації про можливе скоєння Стороною або її співробітниками будь-якого корупційного правопорушення, передбаченого чинним законодавством України або, в окремих випадках, будь-якій іншій країні, друга Сторона з метою перевірки таких відомостей має право запитувати у першій Сторони будь-яку інформацію (документи), на підставі якої можна спростувати або підтвердити відомості про факт порушення Стороною антикорупційного законодавства.
7. Сторони зобов'язані на вимогу здійснювати всі необхідні для надання допомоги іншій Стороні в забезпечені дотримання та контролю за виконанням Антикорупційного зобов'язання.
8. Сторони погоджуються та підтверджують, що кожна сторона вправі робити запит та отримувати документи, пов'язані з виконанням цього Договору, для перевірки на предмет виконання іншою Стороною Антикорупційного зобов'язання.
9. Цим Сторони погодили, що умови, викладені в цьому пункті Договору є істотними умовами цього Договору. При виникненні у однієї із Сторін об'єктивних доказів того, що інша Сторона порушила Антикорупційне зобов'язання, перша Сторона вправі направити на адресу другої Сторони відповідне повідомлення з вимогою надати роз'яснення та розкрити інформацію про виконання другою Стороною своїх зобов'язань за цим Договором, вкладаючи фінансові та інші дані про виконання цього Договору.
10. Сторони зобов'язуються надавати один одному відповідні дані та інформацію згідно вимог, а також у випадку якщо порушення Антикорупційного зобов'язання мало місце бути, доказом того, що таке порушення було усунуто. Сторони зобов'язуються співпрацювати одна з одною у зв'язку з вищевикладеним обставинами у цілях усунення/недопущення порушень Антикорупційних зобов'язань, а також обставин, які можуть вказувати на порушення у процесі діяльності однієї із сторін у зв'язку умовами цього Договору.
11. Таким чином, Сторони цим запевняють один одного, що керуються у своїй діяльності чинним антикорупційним законодавством та прийнятими Сторонами антикорупційними стандартами ведення бізнесу. Сторони також гарантують, що ознайомлені з антикорупційними стандартами ведення бізнесу іншої Сторони і згодні їх дотримуватися.
12. У разі якщо Сторона, якій було направлено запит про надання такої інформації (документів), не надає її в розумний або позначений іншою Стороною термін, або якщо надана інформація (документи) не усуває обґрунтованих сумнівів в порушенні антикорупційного законодавства, інша (Сторона, в випадках, що допускаються законодавством України, має правот в односторонньому порядку відмовитися від виконання цього Договору, попередньо повідомивши іншу Сторону в письмовому вигляді.
13. Сторони гарантують, що вони дотримуватимуться всіх застосовних законів, правил, постанов щодо боротьби з хабарництвом та відмиванням грошей, у тому числі законів їх власної юрисдикції та країн, що пов'язані з предметом Договору, а також у будь-якій юрисдикції, через яку або в яку передаються кошти на виконання зобов'язань будь-якої із сторін за цим Договором.
|
1. Страните следват политика на нулева толерантност към подкупите и корупцията, която предвижда пълна забрана на корупционните практики от двете страни и плащанията за помощ, чиято цел е да се опростят формалностите във връзка с икономическите дейности, за да се осигури по-бързо разрешаване на определени въпроси за всяка от страните.
2. Страните са наясно, че са изготвили настоящото споразумение, разчитайки на различни фактори, включително репутацията на всяка от страните.
3. Всяка страна потвърждава, че другата страна може да разчита на системата за вътрешен контрол на първата страна и че информацията, разкрита от втората страна, е пълна и надеждна, включително финансова и друга информация, свързана с изпълнението на нейните задължения по настоящото споразумение.
4. Страните се задължават да спазват законодателството за борба с корупцията (предмет на промени и допълнения, извършвани периодично в съответните разпоредби - "Антикорупционно законодателство").
5. Задължение за борба с корупцията: Страните се задължават да спазват условията на законодателството за борба с корупцията и във всеки случай трябва да гарантират, от тяхна страна и от страна на техните служители, забраната за предлагане или предоставяне на корупционни плащания (парични средства или ценни подаръци) и забраната за даване на съгласие за предоставяне на корупционни плащания, също така гарантират, че техните контрагенти и/или посредници (включително подизпълнители) , агенти и други посредници) са информирани за необходимостта от спазване на горните забрани във връзка с условията на това Споразумение.
6. Страните се задължават незабавно да се уведомяват взаимно писмено за всякакви съмнения или разкрити нарушения на Ангажимента за противодействие на корупцията на някоя от Страните. В случай на извършване / поява на информация за възможно извършване от Страната или нейни служители на всяко корупционно престъпление, предвидено от действащото законодателство на Украйна или, в някои случаи, на всяка друга държава, втората Страна, за да провери такава информация, има право да поиска от първата Страна всякаква информация (документи), въз основа на която тя може да бъде опровергана.
7. Страните се задължават при поискване да направят всичко необходимо за оказване на съдействие на другата страна за осигуряване на спазването и контрола върху изпълнението на Ангажимента за противодействие на корупцията.
8. Страните се съгласяват и потвърждават, че всяка от страните има право да изисква и получава документи, свързани с изпълнението на настоящото споразумение, за да провери изпълнението от другата страна на антикорупционното задължение.
9. Страните се споразумяха, че условията, изложени в тази клауза на Споразумението, са основните условия на настоящото Споразумение. Ако една от страните разполага с обективни доказателства, че другата страна е нарушила своето антикорупционно задължение, първата страна има право да изпрати съответно известие до втората страна с искане за предоставяне на разяснения и разкриване на информация относно изпълнението от втората страна на нейните задължения по настоящото споразумение, като инвестира финансови и други данни.
10. Страните се задължават да си предоставят съответни данни и информация при необходимост, а в случай че е извършено нарушение на Задължението за противодействие на корупцията, доказателство, че нарушението е отстранено. Страните се задължават да си сътрудничат във връзка с горепосочените обстоятелства с цел отстраняване/предотвратяване на нарушения на Задълженията за борба с корупцията, както и обстоятелства, които могат да показват нарушения в процеса на дейност на една от Страните във връзка с условията на настоящото Споразумение.
11. По този начин Страните се уверяват взаимно, че се ръководят в своите дейности от действащото антикорупционно законодателство и антикорупционните бизнес стандарти, приети от Страните. Страните също така гарантират, че са запознати с антикорупционните бизнес стандарти на другата страна и се съгласяват да ги спазват.
12. Ако Страната, до която е изпратено искането за предоставяне на такава информация (документи), не я предостави в рамките на разумен срок или посочен от другата Страна, или ако предоставената информация (документи) не премахва основателни съмнения за нарушение на антикорупционното законодателство, другата (Страната, в случаите, разрешени от законодателството на Украйна) има право.
13. Страните гарантират, че ще спазват всички приложими закони, правила и разпоредби за борба с подкупването и прането на пари, включително законите на техните собствени юрисдикции и държави, които се отнасят до предмета на Споразумението, както и във всеки юрисдикция, през която или към която се прехвърлят средства за изпълнение на задълженията на която и да е от страните по настоящото Споразумение.
|
Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии!