ЗАСОБИ ЗВ'ЯЗКУ ТА ОБМІНУ ДОКУМЕНТАМИ МІЖ СТОРОНАМИ
1. Сторони визнають правомочність документів отриманих одна від одної електронним зв’язком.
2. Документи відправлені електронним зв’язком, крім підписаних кваліфікованим електронним підписом, повинні бути замінені на оригінали шляхом направлення поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення, вручення кур'єром або особисто за зазначеними в цьому Договорі адресами Сторін.
До отримання оригіналів документів, крім підписаних кваліфікованим електронним підписом, їх електронні копії мають повну юридичну силу, погоджують згоду Сторін на прийняті права та обов’язки по даному Договору, ідентичні за змістом та реквізитами з документами в письмовому вигляді на паперових носіях, та можуть бути представлені до суду в якості належних доказів
3. Сторони домовилися про обмін інформацією та документами в межах цього Договору, в тому числі укладених Додаткових угод та Додатків до Договору, в порядку передбаченому даним розділом, заявки, рахунки, первинні бухгалтерські документи, Додатки, Додаткові угоди та інші документи (далі по тексту – Електронні документи) за Договором складаються в електронній формі з обов'язковим нанесенням кваліфікованих електронних підписів та печаток (за наявності) (далі по тексту – КЕП) Сторін в порядку, визначеному в цьому розділі з застосуванням положень Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», Закону України «Про електронні довірчі послуги», а у разі неможливості складення в електронній формі з обов’язковим нанесенням КЕП – на паперових носіях.
Сторони підтверджують, що на дату підписання цього Договору, ними вжито всіх підготовчих та організаційних заходів для переходу на обмін Е-документами, забезпечено виготовлення необхідних КЕП уповноважених ними осіб для підпису документів.
4. Кожна Сторона зобов’язана щоденно слідкувати за надходженням електронних документів (надалі - "Е-документи") та своєчасно здійснювати їх приймання, перевірку, підписання з використанням КЕП та повернення іншій Стороні. Сторона яка здійснює надсилання Е-документа вважається Стороною-відправником, а Сторона яка здійснює отримання Е-документа, вважається Стороною-одержувачем.
5. Підготовка Е-документів здійснюється відповідною Стороною і в строки, встановленими умовами Договору. До моменту передачі іншій Стороні, Сторона-відправник зобов’язана належним чином скласти новий та/або перевірити отриманий E-документ та підписати його з використанням КЕП. E-документи які передаються, підписуються у всіх випадках з використанням КЕП відповідної Сторони. Перевірка факту підписання відповідною Стороною конкретного E-документа, здійснюється Стороною-одержувачем з використанням відкритого ключа і Посиленого сертифіката відкритого ключа.
6. E-документи вважаються підписаними і набирають чинності з моменту підписання з використанням КЕП Стороною-одержувачем E-документа, отриманого від Сторони-відправника з нанесеним нею КЕП, якщо інше не зазначено в самому Е-документі.
7. E-документи вважаються підписаними і набирають чинності у випадках, коли вони були підписані КЕП Стороною-відправником та надіслані Стороні-одержувачу, проте протягом передбаченого Договором строку, Сторона-одержувач не підписала такі E-документи та не надіслала Стороні-відправнику мотивованої відмови від підписання E-документів. Мотивована відмова від підписання E-документів може надсилатися через механізм відхилення E-документа з обов’язковим надання коментарів про обґрунтовані причини відхилення.
8. Сторони дійшли згоди, що розірвання (скасування) E-документа, підписаного обома Сторонами з використанням КЕП здійснюється виключно шляхом складення та підписання Сторонами Акта про анулювання E-документа.
9. У випадку, коли одна із Сторін заявляє про втрату конкретного E-документа, який попередньо набрав чинності, повторне підписання такого E-документа не здійснюється. При цьому, Сторона, яка зберігає власний примірник E-документа, зобов’язується за зверненням Сторони, яка втратила цей E-документ, надати його доступними електронними каналами зв’язку, або на носії електронної інформації.
10. Сторони домовилися, що E-документи, які відправлені, завірені КЕП, мають повну юридичну силу, породжують права та обов'язки для Сторін, можуть бути представлені до суду в якості належних доказів та визнаються рівнозначними документам, що складаються на паперовому носієві. Підтвердження передачі документів (відправлення, отримання, тощо) вважається легітимним підтвердженням фактичного прийому-передачі таких документів уповноваженими особами Сторін і не вимагає додаткового доказування.
11. Сторони самостійно забезпечують збереження програмного забезпечення, яке використовується для обміну електронними документами, відкритих ключів кваліфікованого електронного підпису та електронних документів, розміщених на своїх комп'ютерах.
12. Видача, заміна, знищення Особистих та Відкритих ключів, в тому числі у випадках їх компрометації, а також видача Посиленого сертифіката відкритого ключа, здійснюється тільки Акредитованим центром сертифікації ключів. Сторони зобов'язані повідомити одна одну про наявність вищевказаних обставини в строк, що не перевищує 3 (три) робочі дні з моменту виникнення таких обставин.
13. У випадку неможливості здійснення обміну документами відповідно до цієї статті Договору, Сторони можуть здійснювати обмін скан-копіями документів способом та в порядку, встановленому у п. 2 цієї статті цього Договору.
14. У випадку неможливості здійсення обміну документами відповідно до п. 2 - 13 цієї статті цього Договору, оригінали документів надсилаються Сторонами одна одній виключно шляхом поштового зв'язку, цінним листом із описом вкладення та повідомленням про вручення або кур'єрською службою на адреси Сторін, що зазначені у реквізитах цього Договору.
15. У випадку обміну документами, зазначеному у п. 14 цієї статті цього Договору, від Сторони, що не використовує печатку у свої господарській діяльності, вимога для проставлення такої печатки не застосовується. У будь-якому випадку, наявність або відсутність відбитка печатки Сторони на документі не створює юридичних наслідків для виконання нею цього Договору.
ЗАСОБИ ЗВ'ЯЗКУ ТА ОБМІНУ ДОКУМЕНТАМИ МІЖ СТОРОНАМИ
1. Сторони визнають правомочність документів отриманих одна від одної на електронні пошти, зазначені в реквізитах цього договору. Сторони домовилися про обмін інформацією та документами в межах цього Договору, в тому числі укладених Додаткових угод та Додатків до Договору, в порядку передбаченому даним розділом, заявки, рахунки, первинні бухгалтерські документи, Додатки, Додаткові угоди та інші документи (далі по тексту – Електронні документи) за Договором складаються в електронній формі з підписання кваліфікованими електронними підписами та печатками (за наявності) (далі по тексту – КЕП) з застосуванням положень Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», Закону України «Про електронні довірчі послуги».
Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии!