УКР
ENG
POL
BUL

Конструктор документів Всі документи
Інструкція

Документ

Заява про забезпечення позову. Адвокат Є. Царенко

НАЦІОНАЛЬНА АСОЦІАЦІЯ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ

Рада адвокатів Київської області

Адвокат ЦАРЕНКО  Є.П.

Свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю серія КС №7964/10

Адреса: 02166, Київ, пр. Лісовий 25а, кв. 187, тел.067-3000-953, eMail:3000953@gmail.com

 


дата  р. № дата

 

Повне найменування Адреса місцезнаходження (юридична адреса)  

Суддя зазначте ПІБ судді

 

 

Позивач/Клієнт:

ПІБ повністю

 

Адреса проживання: Адреса реєстраціі місця проживання (прописки)

Назва документа, що посвідчує особу  серії Серія і номер паспорту/іншого документа, що посвідчує особу , виданий Ким виданий паспорт/ін.документ, що посвідчує особу  Коли виданий паспорт/ін.докумунт, що посвідчує особу  р.

Податковий номер: ІПН

Тел.Номер телефону №1

E-mail: E-mail основний

 

 

Відповідач:

Повне найменування

код за ЄДРПОУ Код ЄДРПОУ

Місцезнаходження: Адреса місцезнаходження (юридична адреса)

Тел.: Телефон основний

E-mail: E-mail основний

 

 

Третя особа, на стороні Відповідача:

ПРИВАТНИЙ ВИКОНАВЕЦЬ ПІБ ФОП

 

Адреса для листування: Юридична адреса

Податковий номер: ІПН

Тел. Телефон основний

E-mail: E-mail основний

 

 

Третя особа, на стороні Відповідача:

Приватний нотаріус Львівського міського нотраіального округу

ПІБ повністю

Адреса реєстраціі місця проживання (прописки)

 

 

 

Без сплати судового збору відповідно до ст. 22

ЗУ «Про захист прав споживачів»

 

 

 

Справа номер справи

 

Заява про забезпечення позову

  1. Щодо забезпечення позову

ПІБ повністю  (далі – Клієнт/Позивач) звернувся із позовною заявою від дата позовної заяви  р. №номер позовної заяви до Повне найменування за захистом своїх порушених прав, як споживач кредитних послуг.

Предметом спору  є визнання нотаріального виконавчого  напису №номер нотаріального виконавчого  напису від дата нотаріального виконавчого  напису  р. приватного нотаріуса  Львівського міського нотраіального округу ПІБ в родовому відмінку  (далі – Виконавчий напис) таким, що не підлягає виконанню.

Спірним Виконавчим написом за рахунок коштів, отриманих від реалізації транспортного засобу марки марка ТЗ , модель модель , колір колір ТЗрік випуску ТЗ р.в., № шасі № шасі , днз державний номерний знак  (далі - ТЗ), який передано в заставу Банку, пропонується задовольнити вимоги Скорочене найменування  по кредитному договору від дата кредитного договору  р. № номер кредитного договору  (далі – Кредитний договір) на загальну суму стягнення  загальна сума стягнення  (загальна сума стягнення, прописом (укр.) ) грн.

Постановою приватного виконавця ПІБ ФОП (далі – Приватний виконавець) від дата постанови про відкриття виконавчого провадження  р. було відкрите виконавче провадження № номер виконавчого провадження  по зверненню стягнення на рухоме майно Позивача на підставі Виконавчого напису, а саме на вказаний ТЗ.

Постановою Приватного виконавця від дата постанови про опис і арешт майна  р. за виконавчим провадженням № номер виконавчого провадження  було описано та арештовано зазначений вище ТЗ. На даний момент, ТЗ знаходиться під арештом на штраф-майданчику м. Київ, вул. Новопирогівська, 56 ).

Приватний виконавець активно вживає заходи, направлені на реалізацію Автомобіля на електронних торгах. Зокрема, відповідно до даних з Автоматизованої системи виконавчого провадження, дата визначення суб'єкта оціночної діяльності  р. Приватний виконавець призначив суб’єкта оціночної діяльності – експерта, для визначення вартості вилученого майна.  На момент подання цього позову, на електронному майданчику СЕТАМ ТЗ виставлено на продаж, дата проведення аукціону дата проведення аукціону .

ТЗ має індивідуальні ознаки (колір, пробіг, індивідуальні покращення, номерні агрегати, державні номерні знаки тощо), тому  у разі його реалізації, це  значно ускладнить чи навіть унеможливить виконання рішення суду у разі скасування виконавчого напису нотаріусу.

Позивач в позові просить визнати виконавчий напис таким, що не підлягає виконанню.

Оскільки підставою для здійснення виконавчих дій є спірний виконавчий напис, визнання  його таким, що не підлягає виконанню призведе до закриття виконавчого провадження та необхідності повернення ТЗ Позивачу.

Якщо  ТЗ буде реалізовано на торгах дата проведення аукціону р., повернення його Позивачу, як законному власнику, буде значно ускладнене, оскільки новий власник вже понесене витрати на реєстрацію ТЗ, а державні номерні знаки, що належать Позивачу, будуть знищені.

Новий власник буде вважатися добросовісним набувачем, а відтак, повернення автомобіля із його власності буде вимагати подання нового судового позову (віндикаційного позову). Враховуючи те, що протягом розгляду віндикаційного позову ТЗ буде знаходитись у володінні та в експлуатації нового власника, існує реальна загроза значного пошкодження майна  в результаті ДТП або навіть його повного знищення, враховуючи початок зимового періоду, який відрізняється підвищеним рівнем аварійності.

Будь-яка із перелічених подій зробить неможливим виконання рішення суду у цій справі та усунення наслідків порушення прав Позивача.

Відповідно до пункту 1 статті 149 ЦПК України, Суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.

В даній ситуації вжиття заходів зустрічного забезпечення не є доцільним, оскільки ТЗ залишається на штраф-майданчику, який забезпечує та гарантує збереження спірного майна у незмінному стані.

Відповідно до частини 2 ст. 150 ЦПК України, Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.

З огляду на викладене, Позивач просить вжити заходи забезпечення позову, а саме:

  • заборонити  продаж автомобіля на електронних торгах майна: транспортний засіб марки марка ТЗ , модель модель , колір колір ТЗ , рік випуску ТЗ р.в.,№ шасі № шасі , днз державний номерний знак , який належить на праві власності ПІБ повністю .

 

  1. Щодо територіальної підсудності

Питання територіальної підсудності детально описано в розділі 7 Позовної заяви та додано документи, на які посилається Позивач. Спірним майном є транспортний засіб, який зареєстровано та знаходиться в Києві.  Позивач проживає Адреса реєстраціі місця проживання (прописки) .

Позивач  має право вибору місця пред’явлення позову і обрав Повне найменування .

  1. Щодо судового збору

Спірні відносини виникли з Кредитного договору між Позивачем та Банком. На споживачів банківських послуг розповсюджуються положення Закону України «Про захист прав споживачів»   і вони звільняються  від сплати судового збору.

Детально це питання розглянуто в розділі 4 Позовної заяви.

  1. Щодо практики застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову

Постановою Пленуму Верховного суду України від 22.12.2006 № 9 надано роз’яснення про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову (далі – Постанова Пленуму ВСУ №9).

Згідно із п. 2 Постанови Пленуму ВСУ №9, вирішуючи питання щодо застосування певного виду забезпечення позову, суди повинні виходити з того, що наведений у ч. 1 ст. 152 ЦПК перелік видів такого забезпечення не є вичерпним, тому за наявності відповідного клопотання можуть бути застосовані й інші його види.

Пунктом 4 Постанови Пленуму ВСУ №9 встановлено, що  розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Відповідно до п. 5  ч. 1 ст. 39 ЗУ «Про виконавче провадження», виконавче провадження підлягає закінченню у разі: визнання судом виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню.

Іншими словами, у разі задоволення позовних вимог Позивача, законом встановлено чіткий  порядок дій, реалізація яких призведе до відновлення порушеного права Позивача та повернення ТЗ у його володіння.

Натомість,  невжиття заходів значно ускладнить відновлення порушених прав Позивача та повернення ТЗ у його володіння, а за певних обставин може бути навіть неможливим.

 

  1. Інші процесуальні питання

Копія Заяви відправлена іншим Сторонам справи  засобами поштового зв’язку (докази додаються).

Виходячи із викладеного, та  на підставі ст.ст. 27, 150,  151, п.1 ч. 1 ст. 152  ЦПК України, Позивач

ПРОСИТЬ СУД:

  1. Зупинити стягнення у виконавчому провадженні  № номер виконавчого провадження , відкритому на підставі нотаріального виконавчого напису № номер нотаріального виконавчого  напису  від дата нотаріального виконавчого  напису  р..
  2. Допустити негайне виконання ухвали.
  3. Виконання ухвали доручити ХХХХХ

Додатки:

перелік додатків

      Докази повноважень  адвоката подані разом із Позовною заявою та є в наявності у суду.

Адвокат                                                                               Царенко Є.П.                      

Дата оновлення 31.05.2021 о 17:26:30

Коментарі

Тільки авторизовані користувачі мають змогу залишати коментарі!

Опис

Царенко Евгений Петрович

Ел. пошта:    3000953@gmail.com
Тел.:    0673000953
Адрес:    Київ та Київська обл., Київ, Б.Хмальницкого 22, 607

Продиктуйте текст для пошуку
Готово