Згідно п.1 ч.2 ст.150 Кодексу адміністративного судочинства України забезпечення позову допускається як до пред’явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Позов може бути забезпечений, зокрема, зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку (п.5 ч.1 ст.151 Кодексу адміністративного судочинства України).
Частиною першої статті третьої Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі, зокрема, таких виконавчих документів, як рішення інших державних органів (п.7), до яких, зважаючи на приписи Порядку, віднесено і Відповідача.
Таким чином, оскаржувана постанова є виконавчим документом на підставі якого може бути здійснено стягнення суми штрафу.
За таких обставин, враховуючи значну суму штрафної санкції (Сума штрафу
грн.), в разі відкриття виконавчого провадження, можуть бути арештовані поточні рахунки Позивача та застосовані інші заходи спрямовані на примусове виконання постанови органами ДВС.
Отже такими діями буде завдано шкоди підприємству та зупинена його діяльність. Зокрема, таке стягнення унеможливить виплату:
-
заробітної плати працівникам Товариства, що в свою чергу потягне за собою також несплату із доходів працівників сум податків та обов’язкових платежів до бюджету;
-
сплати орендної плати за оренду земельних ділянок як громадянам, так і до державного та місцевих бюджетів, а отже і не надходження коштів до відповідних бюджетів.
-
виконання зобов’язань щодо сплати податків та інших обов’язкових платежів.
-
а також інші обставини, такі як розрахунки із контрагентами тощо.
Такі обставини на думку Позивача вказують на те, що в разі незастосування заходів забезпечення позову буде унеможливлений ефективний захист прав та інтересів позивача.
Крім того, у разі встановлення протиправності оскаржуваної постанови та задоволення позовних вимог про її скасування позивачу доведеться докласти значних зусиль і витрат, щоб відновити свої права та повернути власне майно (кошти), на яке може бути звернено стягнення в разі примусового виконання цієї постанови.
Разом з цим, вжиття заходів забезпечення позову за результатами розгляду цього клопотання не є вирішенням спору по суті без фактичного його розгляду судом.
Оскільки в разі забезпечення позову, буде лише зупинена процедура можливого примусового стягнення штрафу, а не вирішено питання про законність оскаржуваної постанови, що ніяк не змінюється обсяг прав та обов'язків сторін у спорі, а лише тимчасово, до набрання чинності рішенням суду, зупиняється стягнення штрафу органами державної виконавчої служби.
На підставі викладеного керуючись ст.ст.150 - 153 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Прошу:
Забезпечити позов шляхом зупинення стягнення штрафу органами державної виконавчої служби на підставі постанови від Дата постанови, (напр.:31.12.2021)📆
року №Номер постанови
до набрання чинності рішенням суду.
Додатки:
Квитанція про сплату судового збору
Ордер електронний
Копія свідоцтва про право на здійснення адвокатської діяльності
Представник позивача
Тільки авторизовані користувачі мають змогу залишати коментарі!