РУС
ENG
POL
BUL

Конструктор документов Всі документи
Инструкция

Документ

Позовна заява про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди

До Назва суду суду

адреса: адреса суду

 

Позивач: Повне найменування

Код ЄДРПОУКод ЄДРПОУ

Адреса Адреса місцезнаходження (юридична адреса)

Тел. Телефон основний

E-mail: E-mail основний

Позивач: ФОП ПІБ ФОП

Відповідач: Повне найменування

Код ЄДРПОУКод ЄДРПОУ

Адреса місцезнаходження: Адреса місцезнаходження (юридична адреса)

Тел. Телефон основний

E-mail: E-mail основний

Відповідач: ФОП ПІБ ФОП

Ціна позову: 

Позовна заява

про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди

00 січня 2018 року між позивачем Скорочене найменування  та

00 січня 2018 року  між позивачем  ФОП ПІБ ФОП  та

відповідачем Скорочене найменування було укладеноДоговір поставкиномер договору (надалі - "Договір").

відповідачем ФОП ПІБ ФОП  було укладено Договір поставкиномер договору (надалі - "Договір").

28 грудня 2007 року в денний час, за адресою: _____________, де я проживаю, при спробі підключити газ, відповідач публічно почав висловлюватись в присутності громадян ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про те, що я побив його та його «бабу», скоїв злочин, тому мені необхідно «сушити сухарі», так як найближчим часом мене позбавлять волі. Про вказаний факт мені повідомили вищевказані особи.

Неправомірними діями відповідача принижена моя честь та гідність, ділова репутація, так як я працюю управляючим на автомобільній заправці, а також заподіяно моральну шкоду, яка виразилася в моральних стражданнях та переживаннях, оскільки відповідач принизив мене перед іншими людьми та поширив відомості стосовно мене, про те, що я скоїв злочин. Я сильно переживав, хвилювався і на запитання про те, чи скоював я злочин, повинен був постійно виправдовуватись перед односельчанами, що ніякого злочину я не скоював.

Між мною та відповідачем з 2006 року по цей час йдеться спір про підключення мого будинку до газової мережі біля будинку відповідача, що і являється причиною всіх конфліктів.

Рішенням ___________ районного суду м.___________ від «__»________ року зобов'язано відповідача не перешкоджати в підключенні мого будинку до газової мережі. Однак, коли компетентні служби приїжджали виконувати рішення суду, то відповідач, виходив на вулицю і перешкоджав виконанню вказаного рішення суду.

Відповідно до ч.5 ст.55 Конституції України кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень та протиправних посягань. Право кожного на повагу до його честі та гідності визначено в ст.28 Конституції України, ст.270 ЦК України та відповідно до ст.3 Конституції людина, її життя і здоров’я, честь і гідність визнаються найвищою соціальною цінністю.

Згідно Постанови Пленуму Верховного суду України від 28 вересня 1990 р. № 7 «Про застосування судами законодавства, що регулює захист честі, гідності і ділової репутації громадян та організацій» з подальшими змінами та доповненнями при розгляді цивільних справ про захист честі, гідності та ділової репутації, суди повинні з'ясовувати чи порочать поширені відомості, про спростування яких пред'явлений позов, честь, гідність або ділову репутацію позивача та чи відповідають вони дійсності. Під поширенням відомостей, що принижують честь, гідність та ділову репутацію особи, слід розуміти повідомлення їх в любій формі невизначеному числу осіб або хоча б одній особі.

Згідно ст.23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Моральна шкода полягає у приниженні честі, гідності,  також ділової репутації фізичної або юридичної особи.

Неправомірними діями відповідача мені завдано моральну шкоду, яка виразилася в моральних стражданнях та переживаннях, порушенні душевної рівноваги, в зв’язку з тим, що я був ображений та принижений в присутності односельчан, примушений був виправдовуватись перед ними.

Враховуючи зазначенні обставини та положення ст.23, 1167 ЦК України, Постанову Пленуму Верховного суду України „Про  судову практику в правах про відшкодування моральної /немайнової/ шкоди”, від 31 вересня 1995 року, Постанову Пленуму Верховного Суду від 28 вересня 1990 р. № 7 «Про застосування судами законодавства, що регулює захист честі, гідності і ділової репутації громадян та організацій» з подальшими змінами та доповненнями, вважаю, що з відповідача необхідно стягнути на мою користь моральну шкоду в сумі 1700 гривень.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 28, 55 Конституції України, ст.ст. 16, 23, 270, 277, 1167 ЦК України, Постановою Пленуму Верховного суду України „Про  судову практику в правах про відшкодування моральної /немайнової/ шкоди” від 31 вересня 1995 року, Постановою Пленуму Верховного Суду від 28 вересня 1990 р. № 7 «Про застосування судами законодавства, що регулює захист честі, гідності і ділової репутації громадян та організацій» з подальшими змінами та доповненнями, ст.ст.3, 118, 119 ЦПК України,-

ПРОШУ:

Визнати, що поширені ОСОБОЮ_2 відомості, що я, ОСОБА_1, вчинив злочин, а саме побив його та бабу, не відповідають дійсності та принижують мої честь, гідність та ділову репутацію.

Зобов'язати ОСОБУ_2 припинити неправомірні дії щодо приниження честі, гідності, ділової репутації відносно мене, ОСОБИ_1.

Стягнути з ОСОБА_2 на мою користь в рахунок відшкодування моральної шкоди 1700 грн. та судові витрати.

Додатки:

Дата             Підпис 

1. копія витягу з ЄДРПОУ про державну реєстрацію позивача Скорочене найменування ;

1. копія витягу з ЄДРПОУ про державну реєстрацію позивача ФОП ПІБ ФОП ;

2. копія довідки з ЄДРПОУ Скорочене найменування ;

2. копія довідки з ЄДРПОУ про державну реєстрацію ФОП ПІБ ФОП ;

3. копія договору поставки №номер договору ;
4. копії накладних ______ шт;
5. оригінал квитанції та опису про відправлення відповідачеві копії позовної заяви і  доданих до неї документів;
6. оригінал квитанції про сплату державного мита;
7. оригінал квитанції про сплату  витрат  на  інформаційно-технічне  забезпечення судового процесу.

8. копія наказу про призначення Посада в род. відмінку  ПІБ в род. відмінку ;


00 січня 2018 року

Посада представника  ПІБ представника
Скорочене найменування
  _______________________
      (підпис, П.І.Б.,      М.П.)


00 січня 2018 року

ФОП ПІБ ФОП

  _______________________
 

Дата обновления 29.10.2023 о 22:32:32

Комментарии
Инна
23.01.2020 12:15
дописать арбитраж
и поправить реквизитв (адрес, рег номер)

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии!

Продиктуйте текст для поиска
Готово