РУС
ENG
POL

Конструктор документов Мои документы
Инструкция

Документ

Договір суборенди нежитлового приміщення (одноразова оплата, без ПДВ (суборендодавець/орендар є неплатником ПДВ))

При яких умовах можна здавати нерухомість в суборенду?

Здавати нерухомість в суборенду орендар має право лише за згодою власника майна або уповноваженої ним особи:

  • згоду на суборенду власнику необхідно давати в письмовій формі у відповідь на звернення орендаря.
  • більшість договорів оренди вже містять умову про суборенду. В одних випадках власник (або його представник) прямо забороняє користувачеві здавати нерухомість в суборенду, в інших - дозволяє, але кожен раз вимагає звертатися до орендодавця за згодою, в третіх - дозволяє без окремої згоди на кожен раз. 

Нормативно

Передання наймачем речі у користування іншій особі (піднайм або суборенда) можливе лише за згодою наймодавця, якщо інше не встановлено договором або законом. При цьому строк договору піднайму не може перевищувати строку договору найму. До того ж до договору піднайму застосовуються положення про договір найму (ст.774 Цивільного кодексу України).

Договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) укладається у письмовій формі. При цьому договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) строком на три роки і більше підлягає нотаріальному посвідченню, крім договору, предметом якого є майно державної або комунальної власності, який підлягає нотаріальному посвідченню у разі, якщо він укладений за результатами електронного аукціону строком більше ніж на п’ять років (ст.793 ЦКУ). Відповідно до ст.220 ЦКУ у разі недодержання сторонами вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору такий договір є нікчемним, тобто, говорячи пересічною мовою, такий договір вважається неіснуючим.

 

Дата обновления 26.10.2021 о 01:50:04

Комментарии

Только авторизованные пользователи могут оставлять комментарии!

Продиктуйте текст для поиска
Готово